More

  Aparat Sony Alpha 7C II

  - Advertisement -

  Dziś przyjrzyjmy się nowej kompaktowej pełnoklatkowej kamerze Sony α7C II, która została ogłoszona zaledwie kilka dni temu. Jest to następca modelu α7C, który został wydany w 2020 roku jako najmniejsza i najlżejsza pełnoklatkowa kamera na świecie. Co więc jest nowego i ulepszonego w modelu α7C II? Przekonajmy się.

  α7C II wyposażono w 24,2-megapikselową podświetlaną od tyłu matrycę Exmor R CMOS, która jest taka sama jak w przypadku modelu α7C, ale posiada nowy procesor BIONZ XR, który zapewnia szybszą wydajność, lepszą redukcję szumów i dokładniejszą reprodukcję kolorów. Aparat posiada także 5-osiowy system stabilizacji obrazu w korpusie, który oferuje kompensację drgań do 5,5 stopnia oraz hybrydowy system autofokusa pokrywający 93% kadru, wyposażony w 759 punktów detekcji fazy i 425 punktów detekcji kontrastu. System autofokusa obsługuje także śledzenie oka ludzi i zwierząt, a także śledzenie obiektów w czasie rzeczywistym.

  - Advertisement -

  α7C II posiada 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 921 tysięcy punktów, który można odchylać, oraz 0,39-calowy elektroniczny wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 miliona punktów i powiększeniu 0,59x. Aparat ma również przeprojektowaną obudowę, która jest nieco większa i cięższa niż w modelu α7C, ale wciąż bardzo kompaktowa i przenośna jak na pełnoklatkową kamerę. Obudowa aparatu została wykonana z magnezowego stopu i jest odporna na pył i wilgoć. Aparat posiada również większy uchwyt, nowy pokrętło trybów oraz dedykowany przycisk do nagrywania filmów na górze korpusu.

  α7C II umożliwia rejestrację wideo 4K z szybkością do 30 kl./s z pełnym odczytem pikseli i brakiem pikselizacji, lub wideo Full HD z prędkością do 120 kl./s w celu uzyskania efektów slow-motion. Aparat obsługuje profile S-Log2, S-Log3 oraz HLG do gradacji kolorów, a także nagrywanie wideo HDR. Aparat posiada także gniazdo mikrofonowe, gniazdo słuchawkowe oraz port micro HDMI do podłączania monitorów zewnętrznych lub rejestratorów. Aparat może również przesyłać wideo RAW 16-bitowe poprzez port HDMI do kompatybilnych urządzeń.

  α7C II korzysta z tego samego akumulatora NP-FZ100 co model α7C, który pozwala na wykonanie do 740 zdjęć na jednym naładowaniu przy użyciu ekranu LCD lub do 680 zdjęć przy korzystaniu z wizjera elektronicznego. Aparat obsługuje również ładowanie przez USB i dostarczanie energii za pośrednictwem portu USB-C. Aparat posiada pojedynczy slot na kartę SD obsługujący karty UHS-II, a także łączność Wi-Fi i Bluetooth do bezprzewodowego transferu i zdalnego sterowania.

  α7C II jest kompatybilny z obiektywami Sony typu E-mount, które oferują szeroki zakres opcji do różnych rodzajów fotografii. Aparat jest także dostarczany z nowym obiektywem kitowym, obiektywem zmiennoogniskowym FE 28-60 mm F4-5.6, który jest bardzo kompaktowy i lekki, i obejmuje wszechstronny zakres ogniskowych do codziennego fotografowania.

  - Advertisement -

  α7C II ma cenę 1999 USD tylko za korpus, lub 2299 USD za zestaw z obiektywem. Aparat będzie dostępny w listopadzie 2023 roku.

  α7C II to imponująca aktualizacja modelu α7C, oferująca poprawioną wydajność, użyteczność i funkcje wideo w kompaktowym korpusie pełnoklatkowym. Jeśli szukasz małej i lekkiej pełnoklatkowej kamery, która poradzi sobie zarówno z fotografowaniem, jak i filmowaniem, α7C II może być doskonałym wyborem dla Ciebie.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles