More

  Hasselblad X2D 100C flagowy bezlusterkowy aparat średnioformatowy

  - Advertisement -

  Bezkonkurencyjne połączenie formy i funkcji – X2D 100C staje się flagowym bezlusterkowym aparatem średnioformatowym Hasselblada. 100-megapikselowa matryca CMOS i udoskonalenia w zakresie jakości obrazu, ustawiania ostrości, stabilizacji, szybkości reakcji i przechowywania są wbudowane w kultowy skandynawski design. X2D 100C łączy przełomową inżynierię z dotykiem rzemieślnika.

  Wykorzystując 100-megapikselową, średnioformatową, podświetlaną matrycę CMOS (BSI) z natywną czułością ISO 64, X2D 100C rejestruje życie w żywych kolorach i z niezwykłą szczegółowością. 16-bitowa głębia kolorów przedstawia ponad 281 bilionów kolorów. Ten ogromny wymiar koloru w połączeniu z 15 stopniami zakresu dynamicznego pozwala X2D 100C uchwycić subtelne zawiłości świateł i cieni, tak jak są one widziane w naturalnym świecie.

  - Advertisement -

  Hasselblad Natural Color Solution (HNCS) optymalizuje kolory, aby wyglądały tak autentycznie, jak postrzega je oko. Uchwycone bez żadnych wstępnych ustawień – artystyczne wizje bez trudu ożywają.

  X2D 100C wykorzystuje autofokus z detekcją fazy (PDAF), aby uchwycić ulotne chwile z oszałamiającą wyrazistością. 294 strefy PDAF rozmieszczone na 100-megapikselowej powierzchni matrycy zapewniają szybkie i dokładne ustawianie ostrości za naciśnięciem jednego przycisku.

  X2D 100C jest wyposażony w 5-osiową, 7-stopniową stabilizację obrazu w korpusie (IBIS), która pomaga w robieniu wyraźnych zdjęć z ręki. Aby lepiej kontrolować rozmiar i wagę X2D 100C, Hasselblad zbudował najbardziej kompaktowe rozwiązanie średnioformatowe IBIS na rynku. 3 Spełnia rygorystyczne wymagania, jakie stawia 100-megapikselowy czujnik średniego formatu w zakresie stabilizacji, zapewniając jednocześnie lekkość i przenośność aparatu.

  Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,6 cala zapewnia wyraźny obraz nawet przy silnym oświetleniu i można go przechylać pod różnymi kątami, aby dostosować się do różnych potrzeb związanych z fotografowaniem. Obsługuje rozdzielczość 2,36 miliona punktów, zapewniając dokładne, realistyczne kolory.

  - Advertisement -

  Nowy kolorowy wyświetlacz górny o przekątnej 1,08 cala publikuje stan aparatu i parametry fotografowania.

  Wizjer OLED o rozdzielczości 5,76 miliona punktów obsługuje Powiększenie 1,0x, rozszerzenie aparatu widok, aby uzyskać wyraźne i wciągające wrażenia. Nowa elektroniczna regulacja dioptrii pozwala na spersonalizowany widok. Dzięki wyraźnemu, jasnemu polu widzenia sprawdzanie ostrości jest dokładne i wygodniejsze niż kiedykolwiek.

  Interfejs użytkownika Hasselblad (HUI) jest schludny i zoptymalizowany. Wyposażony w intuicyjne sterowanie dotykowe, wystarczy przesunąć i dotknąć, aby uzyskać dostęp do najczęściej używanych operacji. X2D 100C został zaprojektowany, aby ułatwić bezproblemowy przepływ do procesu twórczego.

  Osłony szkieletu X2D 100C są uformowane z solidnych bloków stopu aluminium obrabianych w celu uzyskania eleganckich krzywizn. Choć zakorzeniony w skandynawskim designie systemu X, X2D 100C ewoluuje z nowym ciemnoszarym odcieniem. Ten nowy kolor odzwierciedla zbieżność światła i cieni, subtelne miksy, które X2D 100C umiejętnie rejestruje.

  X2D 100C jest wyposażony w port USB-C 3.1 Gen 2, który obsługuje maksymalną prędkość transmisji 10 Gb/s. A szybkie połączenie Wi-Fi 2,4/5 GHz umożliwia szybszą i bardziej stabilną transmisję przy mniejszych zakłóceniach.

  Połącz X2D 100C z iPadem lub iPhonem przez Wi-Fi, aby przesyłać pełnowymiarowe obrazy JPG/RAW za pomocą Phocus Mobile 2. Pozwala to na edycję i wysyłanie wysokiej jakości obrazów RAW, które w pełni wykorzystują możliwości HNCS i umożliwiają arcydzieła, które można bez wysiłku tworzyć i udostępniać poza studiem.

  Obsługiwane jest szybkie ładowanie PD 3.0 i ładowarki PD 3.0 innych firm, co eliminuje potrzebę noszenia wielu urządzeń ładujących.

  Najnowsza generacja obiektywów XCD, XCD 2,5/55V, XCD 2,5/38V i XCD 2,5/90V, są kompaktowe, lekkie i zachowują najwyższą klasę optyczną Hasselblada. W pełni zmodernizowany moduł ustawiania ostrości umożliwia szybszy i dokładniejszy autofokus. Migawka typu liść zapewnia synchronizację błysku przy wszystkich prędkościach i jest teraz jeszcze bardziej kompaktowa.

  Każda metalowa soczewka ma zarówno pierścień ostrości, jak i pierścień regulacji obiektywu, delikatnie wygrawerowany z nadrukiem logo Hasselblad „H”. Proste naciśnięcie i pociągnięcie pierścienia ostrości zmienia tryb z AF na MF, w którym intuicyjne znaczniki skali pozwalają na pierwszy rzut oka zachować odległość ustawiania ostrości i głębię ostrości. Pierścień sterowania można dostosować, aby uzyskać szybki dostęp do preferowanych funkcji, dzięki czemu fotografowanie jest wygodniejsze i wydajniejsze.

  Aparat dostępny na stronie Hasselblad

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles