More

  Pierwszy smartfon z teleobiektywem o zmiennej ogniskowej – Xperia 1 III

  - Advertisement -

  Firma Sony zapowiedziała dwa nowe modele z flagowych serii smartfonów Xperia 1 i 5: Xperia 1 III i Xperia 5 III. Oba urządzenia mają rozbudowany zestaw cech i funkcji pozwalający użytkownikom produktów Xperia rozwijać swoje pasje. Modele nowej generacji otworzą szereg nowych możliwości przed fotografami, audiofilami, kinomanami, graczami i autorami filmów. Większy potencjał i szybkość przenoszą smartfony Xperia na nowy poziom.

  Pierwszy na świecie smartfon z teleobiektywem o zmiennej ogniskowej połączonym z matrycą Dual Pixel

  - Advertisement -

  System Real-time Eye AF do ustawiania ostrości w czasie rzeczywistym na oczy ludzi i zwierząt, udoskonalone śledzenie w czasie rzeczywistym[i]oraz szybki, dokładny, ciągły system AF we wszystkich aparatach

  Tryb zdjęć seryjnych z szybkością 20 kl./s z redukcją szumów w słabym świetle zapewnianą przez procesor BIONZ X™

  Nowa technologia zwiększania rozdzielczości zoomu dzięki sztucznej inteligencji

  Zmodernizowana funkcja Photography Pro — teraz z trybem „Podstawowy”

  - Advertisement -

  Pierwszy na świecie smartfon z wyświetlaczem 4K HDR odświeżanym z częstotliwością 120 Hz[ii] wykonanym ze szkła Gorilla® Glass Victus™[iii]

  Ulepszone głośniki stereofoniczne Full-stage — teraz o 40% głośniejsze niż w poprzednim modelu[iv]

  Nowe i ulepszone funkcje w trybie Pomocnik gracza — nowy korektor dźwięku, zoptymalizowany mikrofon V.C. i funkcjanagrywania z dużą szybkością klatek

  Pierwszy na świecie smartfon zapewniający w głośnikach efekty 360 Reality Audio do słuchania nagrań zgodnie z zamysłem wykonawcy[v]

  Nowa technologia 360 Spatial Sound zapewniająca intensywny, wciągający dźwięk podczas odtwarzania nagrań stereofonicznych

  Platforma mobilna 5G Qualcomm® Snapdragon™ 888

  Wydłużony czas pracy baterii (4500 mAh),możliwość naładowania nawet do 50% w ciągu 30 minut (za pomocą dostarczonej w zestawie ładowarki 30 W) oraz wydłużony nawet do 3 lat okres eksploatacji baterii[vi]

  Profesjonalna technologia z aparatów AlphaTM

  Smartfony Xperia 1 III i Xperia 5 III powstały we współpracy z projektantami aparatów α, cenionych za najlepszą na rynku technologię automatycznego ustawiania ostrości. Wszystkie aparaty w obu modelach są wyposażone w szybki, dokładny, ciągły system AF oraz system Real-time Eye AF. Smartfon Xperia 5 III ma dodatkowo funkcję śledzenia obiektów pozwalającą uzyskiwać dokładne zdjęcia obiektów w ruchu po prostym stuknięciu w ekran.

  Xperia 1 III ma bardziej zaawansowaną funkcję dla fotografów, którym zależy na doskonałych zdjęciach. Ten model wyposażono w technologię śledzenia w czasie rzeczywistym, pozwalającą dokładnie ustawiać ostrość na nieprzewidywalnie poruszające się obiekty. Dzięki algorytmom opartym na sztucznej inteligencji i czujnikowi iToF 3D do pomiaru odległości technologia śledzenia w czasie rzeczywistym dokładnie wykrywa obiekt, ustawia na niego ostrość i śledzi go nawet w przypadku krótkotrwałego zniknięcia z widoku[vii].

  Oba modele wyposażono w ciągły autofokus obliczający parametry AF/AE 60 razy na sekundę. Umożliwia on precyzyjne wykonanie i zapis 20 zdjęć (20 kl./s) z dokładnie ustawioną ostrością i zoptymalizowaną ekspozycją[viii]. Podobne właściwości mają profesjonalne aparaty do fotografowania sportu, na przykład z serii α9. Nowe rozwiązania w procesorze BIONZ X™ po raz pierwszy umożliwiają wykonywanie zdjęć seryjnych w słabym oświetleniu, z nieosiągalnym w poprzednich modelach poziomem redukcji szumów.

  Teleobiektyw o zmiennej ogniskowej

  Główną cechą obu modeli jest pierwsze na świecie zastosowanie w smartfonie teleobiektywu o zmiennej ogniskowej połączonego z matrycą Dual Pixel. Maksymalna ogniskowa tego obiektywu wynosi 105 mm. Uzupełnia go szybki autofokus, nad pracą którego czuwa czujnik Dual PDAF. W momencie przełączenia między ogniskową 70 mm a 105 mm następuje błyskawiczna korekta ustawienia ostrości, co pozwala szybko uchwycić piękną scenę.

  Cztery dostępne ogniskowe — 16 mm, 24 mm, 70 mm i 105 mm[ix] — pozwolą twórczym fotografom utrwalać na wspaniałych zdjęciach krajobrazy, portrety[x] i zwierzęta. Tak jak w poprzednich modelach aparaty mają optykę ZEISSTM skalibrowaną specjalnie do smartfonów Xperia. W uzyskaniu wiernego odwzorowania obrazu i wysokiego kontrastu pomaga przeciwodblaskowa powłoka ZEISSTM T*.

  Mnóstwo twórczych możliwości

  W obu smartfonach Xperia nowej generacji zastosowano nową technologię zwiększania rozdzielczości zoomu dzięki sztucznej inteligencji — AI super resolution zoom. Jest ona oparta na algorytmach sztucznej inteligencji Sony. Przywraca szczegółowość i rozdzielczość obrazu, zapobiegając obniżeniu dokładności.

  Smartfony Xperia 1 IIIXperia 5 III, tak jak poprzednie modele, mają funkcję Photography Pro, opracowaną we współpracy z zawodowymi fotografami. Pozwala ona używać wielu funkcji ręcznej regulacji znanych z aparatów α, takich jak czułość ISO czy czas otwarcia migawki, jak również wskazania EV, formatu RAW i dedykowanego przycisku spustu migawki (z tłoczonym wykończeniem w modelu Xperia 1 III). Nowością w tegorocznych smartfonach jest Tryb podstawowy funkcji Photography Pro. Umożliwia on łatwe użycie szeregu funkcji fotograficznych: dotykowego wyzwalania migawki, układu pionowego, artystycznego efektu bokeh, panoramy i innych.

  Smartfony Xperia 1 III i Xperia 5 III są także wyposażonew najnowszy stabilizator obrazu Optical SteadyShot™ z technologią FlawlessEye™[xi], łączący większą szybkość odczytu przetwornika z optyczną stabilizacją obrazu opartą na własnym algorytmie Sony. Rozwiązanie to pozwala nagrywać wyjątkowo płynne i stabilne ujęcia wideo.

  Duży ekran dla miłośników kina

  Nowe smartfony Xperia będą marzeniem kinomanów oglądających filmy w domowym zaciszu i poza nim. Model Xperia 1 III ma 6,5-calowy wyświetlacz OLED 4K HDR 21:9 CinemaWideTM odświeżany z częstotliwością 120 Hziv, a Xperia 5 III — 6,1-calowy wyświetlacz OLED HDR 21:9 CinemaWide™ odświeżany z częstotliwością 120 Hz. Oba produkty zagwarantują widzom intensywne przeżycia wizualne i pozwolą bez reszty oddać się oglądaniu ulubionego filmu lub programu telewizyjnego.

  Nowością w opartym na technologii CineAlta Trybie twórcy, służącym do wiernego odzwierciedlenia zamysłu twórców rozrywki, jest fabryczna kalibracja wyświetlacza OLED z bardzo dokładnie ustawionym punktem bieli. Wyświetlacz naśladuje reprodukcję kolorów na profesjonalnych monitorach Sony, używanych między innymi w czołowych wytwórniach filmowych z Hollywood. Wspólną cechą obu modeli jest 10-bitowa dokładność wyświetlania (8 bitów + 2-bitowe wygładzanie), umożliwiająca pokazanie mnóstwa kolorów bez kolorowych pasów i zapewniająca obsługę przestrzeni barw BT.2020.

  Smartfony Xperia 1 III i Xperia 5 III są źródłem niezrównanych doznań audiowizualnych. Znany już z poprzednich modeli procesor X1™ do urządzeń mobilnych przetwarza każdy obraz z użyciem technologii remasteringu HDR BRAVIA, nadając obrazowi niezwykłą ekspresję. Lepszy kontrast, kolory i wyrazistość obrazu oznaczają większy realizm materiałów oglądanych w streamingu. Ponowne wykorzystanie systemu Dolby Atmos® i jego optymalizacja we współpracy z Sony Pictures Entertainment zapewniają urzekający, wielowymiarowy dźwięk ze słuchawek lub wbudowanych głośników stereofonicznych.

  Łatwiejsza gra

  Ulepszenia wprowadzone w smartfonach Xperia 1 III i Xperia 5 III mogą okazać się kluczowe przy osiąganiu zwycięstw w grach. Wprowadzony już wcześniej wyświetlacz 21:9 przenosi graczy w sam środek akcji[xii], a dzięki zmodernizowanemu wyświetlaczowi o częstotliwości odświeżania 120 Hz[xiii],zastosowanemu teraz zarówno w serii 1, jak i serii 5, szybko poruszające się obiekty są wyświetlane płynnie i wyraźnie widoczne, co pomaga podczas zaciętych zmagań. Wprowadzenie osłabiania rozmycia ruchu z częstotliwością 240 Hz[xiv]oznacza ponadto, że zawartość obrazu aktualizowana jest 240 razy na sekundę, co dodatkowo zwiększa wyrazistość gry. Z kolei reakcje na dotyk z częstotliwością 240 Hz gwarantują dokładną kontrolę nad przebiegiem wydarzeń i stanowią duże ułatwienie w rywalizacji.

  Kolejną nowością w obu modelach jest regulacja balansu bieli. Dzięki niej mniej męczy się wzrok, co pozwala grać na komórce przez dłuższy czas. Nowa funkcja L-y raiser (zwiększania niskiego poziomu gamma) pomaga dostrzec przeciwników ukrytych w ciemności. Jej działanie polega na poprawie widoczności detali w ciemnych fragmentach bez prześwietlenia jasnych części obrazu.

  Jedną z najważniejszych cech nowych smartfonów Xperia 1 III i Xperia 5 III jest połączenie znakomitego obrazu z wciągającym dźwiękiem. Po podłączeniu słuchawek do gniazda 3,5 mm można usłyszeć zalety nowych rozwiązań audio przy minimalnym poziomie opóźnień. Nowy korektor dźwięku pozwala wzmacniać lub wyciszać odgłosy kroków, wystrzałów itp., a tym samym usłyszeć zbliżającego się przeciwnika i uprzedzić jego działania[xv]. W grach zespołowych przyda się zoptymalizowany mikrofon V.C. Zapewnia on wyraźny dźwięk podczas rozmów, a w połączeniu z pewnymi zestawami słuchawkowymi redukuje hałas w tle[xvi].

  Zapaleni gracze mogą teraz wracać pamięcią do chwil zwycięstwa wiernie utrwalonych za pomocą funkcji nagrywania z dużą szybkością klatek — maksymalnie 120 kl./s[xvii]. Działająca podczas gry funkcja nagrań R.T. (nagrań z cofniętym czasem) automatycznie przechowuje obraz z 30 sekund gry. Gracze mogą zatem łatwo cofać się do kluczowych momentów, takich jak akcje na wagę zwycięstwa, by je utrwalić i udostępnić onlineznajomym lub rywalom.

  Na zakończenie warto wspomnieć o systemie zasilania chroniącym przed przegrzaniem, który zapobiega zmniejszeniu wydajności gry. Dzięki bezpośredniemu zasilaniu obwodów telefonu, z pominięciem ładowania baterii, zmniejsza się obciążenie termiczne, co pozwala uniknąć przegrzania.

  Filmowanie na profesjonalnym poziomie

  Tryb Cinematography Pro „powered by CineAlta” rozszerza możliwości narracji wizualnej o efektowne ujęcia filmowe 4K HDR 120 kl./s do odtworzenia w zwolnionym tempie[xviii]. Rejestrowany obraz można odtwarzać nawet w 5‑krotnie zwolnionym tempie (przy 24 kl./s). Nagrania są także dokonywane w proporcjach 21:9 z szybkością 24, 25, 30 lub 60 kl./s, co zwiększa ekspresję filmu. Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z ośmiu wstępnie zaprogramowanych ustawień wyglądu obrazu (Look). Służą one do zarządzania kolorem i nadawania filmowanym scenom najróżniejszych klimatów. W nagrywaniu czystego dźwięku pomaga unikatowa, firmowa technologia inteligentnej filtracji wiatru, która wykorzystuje zaawansowaną technologię separacji dźwięków do redukcji hałasów wywoływanych przez wiatr.

  Nowe modele mają szereg ulepszeń w systemie obsługi, które wprowadzono specjalnie dla autorów filmów. Przykładowo, aby ułatwić kontrolę nad przebiegiem pracy, umożliwiono sprawdzanie ilości wolnej pamięci i pozostałego czasu nagrywania. Użytkownik może też z łatwością ustalić, jakie parametry były użyte podczas nagrywania określonego klipu, aby zastosować je w innych projektach. Rejestrowane parametry obejmują rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę, ustawienie wyglądu, ogniskową, stabilizację, balans bieli, czułość ISO, czas otwarcia migawki, ustawienie ostrości i poziom dźwięku. Nagrany materiał filmowy można też sprawdzać i porządkować za pomocą funkcji odtwarzania klipów. Aby włączyć odtwarzanie, wystarczy przesunąć palcem po ekranie telefonu.

  Odtwarzanie dźwięku zgodnie z zamysłem twórcy nagrania

  Nowe smartfony Xperia zapewnią intensywną rozrywkę nie tylko kinomanom, lecz także miłośnikom muzyki. Oba modele odtwarzają dźwięk zoptymalizowany we współpracy z Sony Music Entertainment. Dzięki połączeniu unikatowego sprzętowego dekodera z nową technologią wirtualizacji głośników sąpierwszymi na świecie smartfonami odtwarzającymi nagrania 360 Reality Audio przez głośniki.vii W rezultacie słuchacz może zanurzyć się w dźwięku tak realistycznym, jak na koncercie albo w studiu nagraniowym. Odtwarzanie może się odbywać przez wbudowane głośniki stereofoniczne lub słuchawki podłączone przewodowo lub bezprzewodowo. Dodatkowo, nabywcy jednego z nowych modeli, którzy utworzą konto w serwisie TIDAL, będą przez trzy miesiące mogli bezpłatnie korzystać z planu TIDAL Hi-Fi, obejmującego dostęp do materiałów 360 Reality Audio.

  Podczas odtwarzania dwukanałowego dźwięku stereo do gry wkracza nowa technologia 360 Spatial Sound. Przetwarza ona utwory stereofoniczne w czasierzeczywistym w taki sposób, by zapewnić słuchaczowi intensywne, wciągające wrażenia. Technologia ta działa zarówno podczas odtwarzania utworów zapisanych w telefonie, jak i przesyłanych z serwisów streamingowych.

  Muzyki o wysokiej jakości można słuchać przez głośniki stereo lub w słuchawkach — bezprzewodowych lub z wtykiem audio 3,5 mm. Stereofoniczne głośniki Full-stage są umieszczone z przodu telefonu, dzięki czemu efektywnie rekonstruują pole dźwiękowe. W przypadku smartfona Xperia 1 III głośniki te są o 40% mocniejsze[xix] niż w poprzednim modelu[xx], co wynika z nowej konstrukcji obudowy głośnika, zwiększającej ciśnienie akustyczne i eliminującej wibracje. O 40% wzrósł też poziom dźwięku reprodukowanego przez gniazdo audio 3,5 mm, ograniczeniu uległy natomiast zniekształcenia przy dużej głośności.

  Smartfony Xperia 1 III i Xperia 5 III to kolejne modele obsługujące nagrania w wysokiej rozdzielczości, również przy odtwarzaniu bezprzewodowym. Poprawę jakości muzyki cyfrowej, między innymi z serwisów streamingowych z muzyką i filmami, zapewnia funkcja DSEE Ultimate[xxi]. Wykorzystuje ona technologię sztucznej inteligencji Sony, by automatycznie, w czasie rzeczywistym optymalizować pasmo częstotliwości i zakres dynamiczny. W rezultacie każdy utwór nabiera cech nagrania o wysokiej rozdzielczości.

  Szybkość w każdej sytuacji

  Nowe modele Xperia, wyposażone w łącza 5G i Wi-Fi oraz najnowszą platformę mobilną 5G Qualcomm® Snapdragon™ 888, wyznaczają kolejny poziom wydajności smartfona. Wynika to z zastosowania procesora Qualcomm® Kryo™ 680, o 25% szybszego niż w produktach poprzedniej generacji, i procesora Qualcomm® Adreno™ 660, odwzorowującego grafikę o 35% szybciej.

  Funkcja Łączność inteligentna wykorzystuje mechanizm pogłębionego uczenia się Xperia i biblioteki sieci neuronowych Sony do analizy sygnałów Wi-Fi i prognozowania problemów z łącznością. Smartfony Xperia 1 III i Xperia 5 III oceniają jakość dostępnych sieci Wi-Fi jeszcze przed nawiązaniem połączenia, zapobiegając wyborowi niedziałającej sieci. W przypadku przewidywanych problemów z łączem Wi-Fi następuje automatyczne przełączenie na transmisję danych w sieci komórkowej.[xxii]

  Bateria o pojemności 4500 mAh w obu modelach zapewnia zapas energii na cały dzień, a szereg funkcji optymalizujących ładowanie zwiększa wygodę użytkowania i wydłuża czas eksploatacji baterii. Dostarczana w zestawie ładowarka XZQ-UC1 pozwala w zaledwie 30 minut naładować smartfon nawet do 50%. Co więcej, funkcja adaptacyjnego ładowania Xperia umożliwia wydłużenie eksploatacji baterii obu smartfonów nawet do trzech lat (z dwóch lat w poprzednich modelach). Funkcja ta monitoruje stan ładowanego telefonu, nie dopuszczając do przeciążenia baterii.

  Oprócz tego smartfon Xperia 1 III może być bezprzewodowo ładowany ze współpracujących ładowarek i ma funkcję udostępniania baterii, pozwalającą użyć go do ładowania innych urządzeń.

  Elegancki wygląd i funkcjonalność

  Projektanci smartfonów Xperia 1 III i Xperia 5 III wiele uwagi poświęcili kwestii solidności. Smartfon Xperia 1 III elegancko łączy formę z funkcją. Jest wykonany z materiałów o wysokiej jakości i ma wyrazisty wygląd, na który składa się matowa ramka i tył obudowy. Ekran wyświetlacza pokryty jest szkłem Corning® Gorilla® Glass Victus™ — najbardziej wytrzymałym ze wszystkich rodzajów szkła Gorilla®, bardziej odpornym na upadek i zarysowanie. W modelu Xperia 5 III wyświetlacz i tył obudowy są wykonane ze szkła Corning® Gorilla® Glass 6™ z lustrzanym wykończeniem i uzupełnione mocną, metalową ramką. Aby zapewnić użytkownikowi jeszcze większy komfort, oba modele są chronione przed wodą i pyłem na poziomie IP65/68[xxiii].

  Z myślą o intensywnym użytkowaniu oba modele mają ulepszone funkcje pracy w wielu oknach. Funkcja okna podręcznego pozwoli szybko zająć się nowym zadaniem, po czym wrócić do poprzedniego.

  Na zakończenie warto wspomnieć, że po sparowaniu ze słuchawkami Sony[xxiv] użytkownik zyskuje szybki dostęp do aplikacji Sony | Headphones Connect, którą może wybrać z nowego „Menu bocznego sensora”.

  Akcesoria

  Do obu modeli można dokupić ulepszoną stylową osłonę o właściwościach antybakteryjnych. Ta trwała osłona z wbudowaną podstawką pozwala położyć telefon na boku, aby umożliwić wygodne oglądanie. Pokrywająca ją powłoka antybakteryjna zapewnia nawet 99,9-procentową ochronę[xxv], zapobiegając rozwojowi komórek i ułatwiając utrzymanie czystości.

  Dostępna jest także nieduża ładowarka o mocy 30 W z systemem zasilania przez złącze USB-C. Ma ona funkcję ochrony przed przegrzaniem i certyfikat zgodności z technologią PPS (Programmable Power Supply) ograniczającą oddziaływanie ciepła.

  Dostępność

  Smartfon Xperia 1 III będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i fioletowej. Dostawy Xperii 1 III wraz z systemem AndroidTM 11 rozpoczną się wczesnym latem.

  Smartfon Xperia 5 IIIbędzie dostępny w kolorach czarnym oraz zielonym. Dostawy Xperii 5 III wraz z systemem AndroidTM 11 rozpoczną się wczesnym latem.

  * Smartfony Xperia 1 III / Xperia 5 III pozwalają uzyskać ogniskową 70 mm i 105 mm z jednego aparatu peryskopowego połączonego z matrycą Dual Pixel. Dane zweryfikowane przez serwis SpecTRAX firmy Strategy Analytics poprzez porównanie ich z opublikowanymi danymi technicznymi aparatów ponad 18 500 smartfonów.Stan na 14 kwietnia 2021 r.

  ** Dane zweryfikowane przez serwis SpecTRAX firmy Strategy Analytics poprzez porównanie ich z opublikowanymi danymi technicznymi wyświetlaczy ponad 18 500 smartfonów. Stan na 14 kwietnia 2021 r.

  [i] Śledzenie w czasie rzeczywistym tylko w modelu Xperia 1 III. Efektywność wykrywania obiektu zależy od panujących warunków.

  [ii] Tylko Xperia 1 III: Częstotliwość odświeżania 120 Hz działa tylko przy włączonej funkcji osłabiania rozmycia. Częstotliwość odświeżania zależy od właściwości treści i aplikacji.

  [iii] Szkło Corning® Gorilla® Glass Victus™ jest użyte tylko w wyświetlaczu smartfona Xperia 1 III . Tył wykonano ze szkła Corning® Gorilla® Glass 6. W smartfonie Xperia 5 III zarówno wyświetlacz, jak i tył są wykonane ze szkła Corning® Gorilla® Glass 6.

  [iv] O 40% mocniejsze głośniki tylko w modelu Xperia 1 III — w porównaniu z Xperia 1 II.

  [v] Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w serwisie TIDAL. Mogą obowiązywać regulaminy, warunki, konta i płatności określone przez podmioty zewnętrzne. Dostępność serwisu zależy od rynku. Dane zweryfikowane przez serwis SpecTRAX firmy Strategy Analytics poprzez porównanie ich z aktualnymi danymi technicznymi dźwięku ponad 18 500 smartfonów. Stan na 14 kwietnia 2021 r.

  [vi] Wynik uzyskany przez Sony Corporation, oparty na profilu użycia baterii tego samego rodzaju i ładowania przez USB. Czas eksploatacji baterii zależy od warunków użytkowania.

  [vii] Dokładność zależy od panujących warunków. Mogą występować pewne ograniczenia wydajności.

  [viii] Maksymalna liczba obliczeń zależy od warunków pracy. Wyznaczanie parametrów AF/AE do 60 razy na sekundę umożliwia aparat 24 mm. Aparaty 16 mm, 70 mm i 105 mm wyznaczają parametry AF/AE do 30 razy na sekundę.

  [ix] W przeliczeniu na format 35 mm.

  [x] Oba modele są wyposażone w cztery aparaty: 16, 24, 70 i 105 mm.

  [xi] Stabilizator Optical SteadyShot™ jest dostępny w trybie Photography Pro po wybraniu ogniskowej 24 mm, 70 mm lub 105 mm. Technologia FlawlessEye™ jest dostępna w trybie Photography Pro podczas korzystania z aparatu 24 mm.

  [xii] Możliwość wyświetlania obrazu 21:9 jest uzależniona od specyfikacji gry.

  [xiii] Funkcja zależna od rodzaju materiału, dostępności gry i zgodności. Funkcję tę można włączyć w aplikacji Pomocnik gracza. Podczas odświeżania z częstotliwością 120 Hz stosowana jest funkcja wstawiania ciemnych klatek.

  [xiv] Funkcja zależna od rodzaju materiału, dostępności gry i zgodności. Funkcję tę można włączyć w aplikacji Pomocnik gracza.

  [xv] Cecha zależna od rodzaju materiału, dostępności gry i zgodności.

  [xvi]Tylko gdy do połączenia używane jest gniazdo audio 3,5 mm.

  [xvii] Tylko gdy częstotliwość odświeżania wybrana w aplikacji Pomocnik gracza jest wyższa niż 120 Hz lub gdy aktywne jest ustawienie „Większa wydajność”. Rejestracja obrazu z szybkością do 120 klatek na sekundę jest możliwa w rozdzielczości 720p.

  [xviii] Funkcja dostępna tylko w aparacie szerokokątnym.

  [xix] Efekt działania tej funkcji zależy od panujących warunków i odtwarzanego materiału. Mogą występować pewne ograniczenia wydajności.

  [xx] W porównaniu z modelem Xperia 1 II.

  [xxi] Do słuchania dźwięku ze źródeł o wysokiej rozdzielczości będącego odpowiednikiem dźwięku o wysokiej rozdzielczości potrzebne są słuchawki zgodne z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości (sprzedawane oddzielnie).

  [xxii] Dostępność funkcji „Łączność inteligentna” zależy od kraju, operatora i warunków użytkowania.

  [xxiii] Urządzenie jest wodoodporne i chronione przed pyłem. Wszystkie porty i osłony muszą być dokładnie zamknięte. Urządzenia nie wolno całkowicie zanurzać w wodzie i narażać na kontakt z napojami lub na działanie wody słonej albo chlorowanej. Użytkowanie urządzenia w niewłaściwy sposób spowoduje utratę gwarancji. Urządzenie zostało przebadane w warunkach przewidzianych dla stopnia ochrony IP65/68. Urządzenia Sony testowane pod kątem wodoodporności są delikatnie umieszczane w zbiorniku napełnionym wodą z kranu i opuszczane na głębokość 1,5 metra. Po 30 minutach urządzenie zostaje delikatnie wyjęte ze zbiornika, po czym testowane są jego funkcje. Uwaga: ten model jest wyposażony w niezamykany port USB, który służy do podłączania innych urządzeń i do ładowania. Przed ładowaniem port USB musi całkowicie wyschnąć.

  [xxiv] Słuchawki muszą być zgodne z przeznaczoną na smartfon aplikacją „Sony | Headphones Connect”.

  [xxv] Po dłuższym użytkowaniu poziom ochrony może ulec zmianie.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles