More

  Aktualizacja firmware’u do FUJIFILM X−Pro2

  - Advertisement -

  Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania (Ver. 2.00) do modelu X-Pro2, która między innymi znacznie usprawnia system autofokusa.

  Firma Fujifilm informuje, że darmowa aktualizacja oprogramowania (v2.00) w aparacie FUJIFILM X-Pro2 została udostępniona do pobrania. X-Pro2 staje się dzięki usprawnieniom zawartym w aktualizacji jednym z dwóch „flagowców” serii X obok stylizowanego na cyfrową lustrzankę, nowego bezlusterkowca FUJIFILM X-T2.

  - Advertisement -

  Najważniejsze zalety oprogramowania firmware aparatu X-Pro2 w wersji 2.00 :

  • Nowy algorytm autofokusa* zastosowany w modelu FUJIFILM X-T2 zostaje teraz wdrożony także w aparacie FUJIFILM X-Pro2. W efekcie autofokus jest jeszcze dokładniejszy, a jego działanie ze śledzeniem w trybie AF-C jest ulepszone. Liczba punktów ostrości zwiększa się w układzie 13×7 z 77 do 91, a w układzie 25×13 z 273 do 325, co ułatwia kadrowanie.
   * Nie dotyczy nowych ustawień użytkownika w trybie AF-C.
  • Kompatybilność z nową, zewnętrzną lampą błyskową EF-X500 umożliwia bezprzewodowe oświetlanie maksymalnie trzech grup błyskiem wielokrotnym z kontrolą TTL, a także bardzo szybką synchronizację lampy.
  • Automatyczne wyłączanie można od teraz ustawić na 15 s, 30 s lub 1 min. Funkcję automatycznego oszczędzania energii, która dotychczas była dostępna tylko w trybie ekonomicznym, można teraz włączyć także w trybie wysokiej wydajności i w trybie standardowym, aby ograniczyć do minimum zużycie energii.
  • Aparat umożliwia wyświetlenie pozycji punktu autofokusa skorelowanej z paralaksą, co korzystnie wpływa na dokładność i łatwość obsługi wizjera optycznego nawet przy wyłączonej korekcji klatki autofokusa.

  Korporacja Fujifilm niezmiennie dążąc do zapewnienia użytkownikom maksymalnej satysfakcji z produktów, w aktualizacji oprogramowania do wersji 2.00 zawarła aż dwadzieścia usprawnień aparatu X-Pro2.

  Aktualizacja dostępna jest do pobrania za pośrednictwem poniższego linku:

  Fujifilm X-Pro2 – Firmware v.2.00

  Pełną listę wprowadzonych zmian znajdziecie na stronie fujifilm.com

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles