More

  Sony 9 III – najszybszy aparat bezlusterkowy z nowym rodzajem matrycy

  - Advertisement -

  Sony wprowadził na rynek nowy, przełomowy aparat bezlusterkowy Alpha 9 III (α9 III), wyposażony w pierwszą na świecie i matrycę pełnoklatkową z globalnym migawaniem.

  Oznacza to, że oferuje on profesjonalnym fotografom najszybszy na świecie tryb zdjęć seryjnych w pełnej jakości – aż 120 klatek na sekundę przy rozdzielczości 24,6 MP w formacie RAW i JPEG.

  - Advertisement -

  Podczas zdjęć seryjnych nie ma czarnych ekranów, a dzięki globalnemu migawaniu – co oznacza, że wszystkie piksele matrycy są odczytywane jednocześnie – nie ma efektu “rolling shutter”, który czasami występuje przy zwykłych matrycach.

  Oznacza to, że szybkie obiekty i ruchy aparatu, takie jak śledzenie poruszających się rowerów, są całkowicie możliwe bez obawy o zniekształcenia na zdjęciach. A ten rekordowy tryb dla aparatu pełnoklatkowego ma niewiele kompromisów. Te sekwencje zdjęć seryjnych są możliwe tylko przez 1,6 sekundy, ale obejmują ciągły autofokus z 759 punktami – wykorzystujący sztuczną inteligencję do najlepszej dotąd detekcji i śledzenia obiektów – oraz automatyczną ekspozycję.

  Aparat Sony 9 III ma również inne imponujące parametry. Następca Sony 9 II może robić zdjęcia z prędkością 1/80 000 s (kolejny rekord), aby zatrzymać akcję, choć jest to ograniczone do 1/16 000 s podczas ciągłego fotografowania.

  Aparat umożliwia również synchronizację lampy błyskowej przy każdej prędkości migawki i jest zasilany przez procesor BIONZ XR ®, który jest ośmiokrotnie mocniejszy niż procesor Sony 9 II.

  - Advertisement -

  System stabilizacji obrazu w aparacie Sony 9 III zapewnia również do ośmiu stopni kompensacji, dając fotografom sportowym i przyrodniczym dużo swobody podczas fotografowania z ręki.

  Choć jest to przede wszystkim bezkompromisowy aparat bezlusterkowy dla fotografów sportowych – wielu z nich będzie chciało zabrać go na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku – Sony 9 III ma również imponujące parametry wideo.

  Może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K /60p (przeskalowane z 6K) i również 4K/120p w zwolnionym tempie bez kadrowania. Z nagrywaniem 10-bitowym 4:2:2 All-I, 16-bitowym wyjściem RAW i obsługą zarówno S-Cinetone, jak i S-Log3, Sony 9 III będzie doskonałym narzędziem dla twórców hybrydowych, którzy muszą rejestrować zarówno zdjęcia, jak i wideo.

  Wraz z Sony 9 III, Sony zaprezentowało również najlżejszy na świecie ii teleobiektyw o dużej jasności f/2.8 dla fotografów sportowych i przyrodniczych, i wygląda na to, że stanowią idealną parę.

  Sony przesuwa granice fotografii (znowu). Podczas gdy Canon i Nikon przez ostatnie dziesięciolecie ciężko pracowali, aby dorównać poziomowi innowacyjności Sony, Sony 9 III pokazuje, że Sony nadal jest wielkim pionierem – i to jest jeden z powodów, dla których nazwany został gigantem technologicznym marką roku w nagrodach TechRadar Choice Awards 2023

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles