More

  Darmowy program ON1 Effects 10

  - Advertisement -

  Jeśli chcecie swoim zdjęciom dodać charakteru, a nie stać Was na zakup presetów VSCO czy RNI, nie musicie szukać dalej. ON1 udostępnia darmową wersję programu Effects 10, która ma wszystko czego potrzebujecie.

  Tworzenie atrakcyjnych efektów w programach Adobe Photoshop czy Lightroom może być czasochłonne i nie zawsze przynosić zamierzone rezultaty. Z kolei na kosztujące niekiedy po kilkadziesiąt dolarów paczki z presetami, oferowane przez takich producentów jak VSCO, RNI czy DxO nie każdy może sobie pozwolić. Doskonałą alternatywą będzie darmowa wersja programu Effects 10, oferowana przez firmę ON1.

  - Advertisement -

  Znajdziemy w niej ponad 100 efektów, symulacji kliszy i filtrów, których ustawieniami możemy swobodnie sterować, a uzyskane efekty mieszać i zapisywać jako własne presety. W bibliotece znajdują się zarówno filtry pozwalające na uzyskanie efektu HDR jak i symulacje klasycznych, czarno-białych filmów Ilforda, Kodaka i Fujifilm. Trzeba powiedzieć, że oferowane przez nie efekty są bardzo zadowalające, a możliwość edycji w niewielkim stopniu odbiega od tego co oferują bardziej zaawansowane programy. Dodatkowo otrzymujemy narzędzie pędzla i możliwość maskowania, które pozwolą nanieść pożądane efekty tylko na zaznaczony część zdjęcia, a program pozwala na pracę z plikami RAW.

  Program działa jako samodzielna aplikacja, lub jako wtyczka do Photoshopa i Lightrooma.

  On1 Effects10 możecie pobrać za darmo ze strony on1.com.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles