More

  Nikon NX Studio do przeglądania oraz edytowania zdjęć i filmów

  - Advertisement -

  Firma Nikon z przyjemnością informuje o opublikowaniu NX Studio (wersja 1.0) – nowego programu, który umożliwia bezproblemowe przeglądanie, obróbkę i edytowanie zdjęć oraz filmów. Użytkownicy aparatów cyfrowych firmy Nikon już dziś mogą bezpłatnie go ściągnąć i zainstalować.

  Intuicyjny w obsłudze program łączy funkcje dotychczasowych programów do przeglądania zdjęć ViewNX-i* oraz do obróbki i edycji zdjęć – Capture NX-D*. Teraz można w jednej aplikacji wygodnie przeglądać, obrabiać i edytować zdjęcia.

  - Advertisement -

  NX Studio oferuje szeroką gamę funkcji znanych z ViewNX-i oraz Capture NX-D, w tym szczegółową edycję ustawień Picture Control, balansu bieli oraz kompensację ekspozycji dla zdjęć w formacie RAW. Ponadto, program zawiera obsługę punktów sterowania kolorem, która pozwala na korygowanie kolorów w określonym obszarze, a także funkcję pędzla do retuszu umożliwiającą zaawansowaną korekcję. Intuicyjna struktura menu jest uporządkowana zgodnie z trybem organizacji pracy, przez co poprawia ogólną szybkość reakcji każdej z funkcji i zapewnia płynniejszy przebieg edycji zarówno zdjęć, jak i filmów.

  Program pozwala użytkownikom przesyłać zdjęcia do serwisu NIKON IMAGE SPACE, służącego do udostępniania i przechowywania zdjęć. Będzie on stale aktualizowany w celu zapewnienia zgodności z nowymi modelami aparatów. Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać z Centrum pobierania firmy Nikon.

  GŁÓWNE FUNKCJE NX STUDIO

  • Umożliwia przeglądanie, obróbkę i edycję zdjęć oraz filmów w jednym miejscu.
  • Przyjazne dla użytkownika menu podzielone na kategorie zgodnie z trybem organizacji pracy – dzięki czemu jest proste w użyciu i łatwe do zrozumienia.
  • Różnorodne opcje wyświetlania, takie jak tryb taśmy filmowej z opcjami podglądu w poziomie i pionie, a także czytelny ekran informacji zdjęciowych.
  • Funkcje edycji informacji XMP/IPTC oraz zarządzania wstępnymi ustawieniami znane z programu ViewNX-i, a także funkcje do szczegółowej edycji z programu Capture NX-D, w tym punkty sterowania kolorem.
  • Zgodność z innym oprogramowaniem, takim jak Nikon Transfer 2 i Camera Control Pro 2, zapewniająca płynny przebieg postprodukcji.

  * W przyszłości nie planuje się wsparcia technicznego dla dotychczasowych aplikacji View NX-i i Capture NX-D, w tym uaktualnień do najnowszego systemu operacyjnego i dodawania nowych funkcji. Klientom korzystającym obecnie z aplikacji View NX-i i Capture NX-D zaleca się zaktualizowanie tych programów do oprogramowania NX Studio.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles