More

  Obiektyw TAMRON SP 90 MM F/2.8 DI VC USD 1:1 MACRO

  - Advertisement -

  Firma Tamron zapowiadała niedawno premierę nowych obiektywów i w końcu poznaliśmy kolejne modele w ofercie japońskiego producenta. Jednym z nich jest obiektyw SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD.

  Tamron SP 90 mm f/2.8 Di VC USD 1:1 Macro to najnowszy obiektyw makro w profesjonalnej linii obiektywów SP. Układ optyczny bazuje na klasycznej konstrukcji obiektywu Tamron 90 mm f/2.8 Macro z 1997 i 2000 roku, które do tej pory uznawane są przez wielu za najlepsze obiektywy makro dostępne na rynku. Sercem najnowszej odsłony modelu jest 14 elementów optycznych w 11 grupach, gdzie 3 elementy wykonano ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, przez co obiektyw ma doskonale radzić sobie z aberracjami.

  - Advertisement -

  Według producenta optyka została zoptymalizowana tak, by dostarczać jak najbardziej atrakcyjne rozmycie nieostrości, a zarazem oferować ostry, kontrastowy obraz. Dzięki 9-listkowej przysłonie będziemy w stanie uzyskać plastyczne, okrągłe bokeh, nawet przy mocniejszym jej przymknięciu. Pomóc mają w tym specjalne powłoki eBAND(Extended Bandwidth & Angular-Dependency) oraz BBAR (Broad-Band Anti-Reflection), które znacznie zwiększają przepuszczalność światła przy jednoczesnej redukcji występowania odbić światła i flar. Z kolei przednia soczewka została pokryta powłoką fluorową, dzięki której na szkle nie będzie osadzać się wilgoć i kurz.

  Tamron otrzymał także 2-osiowy system stabilizacji, który zredukuje niepożądane wstrząsy i według producenta odznacza się skutecznością rzędu 3,5 EV. Obiektyw wyposażono też w wewnętrzny mechanizm ostrzenia napędzanypierścieniowym silnikiem USM, dzięki czemu współpraca z autofokusem ma być szybka, bezgłośna i precyzyjna. Co więcej, w każdej chwili będziemy będziemy w stanie wygodnie, manualnie skorygować punkt ostrości za pomocą pierścienia na obiektywie. Minimalny zakres ostrzenia obiektywu to 13,9 cm.

  [vc_images_carousel images=”2282,2283″ img_size=”full”]

  Obudowa obiektywu jest odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne, a jego firmware można aktualizować za pomocą nowego urządzenia firmy Tamron o nazwie TAP-in Console , za pomocą której będziemy mogli spersonalizować działanie systemu AF oraz stabilizacji.

  Cechy produktu:
  – Wprowadzenie Floating System, który wpływa na doskonałą jakość obrazu na każdym poziomie ostrzenia, nie powodując zakrzywienia pola!

  - Advertisement -

  – Oprogramowanie sterujące USD zostało zaktualizowane, aby zapewnić szybsze i dokładniejsze ustawianie ostrości podczas korzystania z AF!

  – Zastosowanie fluorowej powłoki odpornej na wilgoć i kurz. Ta funkcja zapewnia dodatkową warstwę ochrony podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach pogodowych. Zwiększa ona również trwałość i utrzymuje skuteczność przez wiele lat!

  – Zastosowanie powłok eBAND oraz BBAR, które zwiększają przepuszczalność światła i zmniejszają refleksy oraz efekt flary!

  – Wyjątkowe efekty rozmycia tła (bokeh), dzięki zastosowaniu okrągłej przysłony!

  – Nowe opcje ustawiania ostrości, które doskonale nadają się dla obiektywu macro. Obiektyw posiada system ogniskowania wewnętrznego. W rezultacie całkowita długość obiektywu nie zmienia się podczas ostrzenia!

  – Załączone oprogramowanie do edycji obrazów- SILKYPIX Developer Studio. Jest to popularny RAW-konwerter i program do korekty aberracji w oparciu o dane optyczne obiektywu, który jest zintegrowany tylko z obiektywami Tamron SP Series!

  – Nowe modele kontynuują eleganckie wzornictwo serii SP New,

  – Kompatybilność obiektywu z najnowszym dodatkiem Tamron Tap-in Console który umożliwia aktualizowanie oprogramowania, dostosowywanie autofocusa oraz ustawianie preferencji obiektywów.

  Obiektyw dostępny będzie w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon F oraz Sony (bez stabilizacji) i trafi do sprzedaży w marcu bieżącego roku.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie tarmon.eu.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles