No menu items!
More

  Nowa lustrzanka Canon EOS 1300D

  - Advertisement -

  Firma Canon zaprezentowała najnowszą lustrzankę dla początkujących użytkowników – Canon EOS 1300D. Aparat oferuje łączność Wi-Fi i NFC oraz został wyposażony w procesor DIGIC 4+ i 18-megapikselową matrycę.

  Canon EOS 1300D to dość nieznaczna aktualizacja względem poprzedniego modelu, niemniej jednak wprowadzone zmiany z pewnością ucieszą nabywców stawiających swoje pierwsze kroki w temacie lustrzanek. Najnowszy aparat oferuje szybszy procesor obrazu DIGIC 4+, nowy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów, nowy tryb scenerii przeznaczony do fotografowania potraw, a także wprowadzoną wraz z modelem 80D funkcję balansu bieli z priorytetem bieli, w którym aparat lepiej ma sobie radzić z dynamicznie zmieniającym się oświetleniem, szczególnie żarowym. Najważniejszą chyba aktualizacją jest jednak wyposażenie aparaty w moduł Wi-Fi, za pomocą którego wygodnie prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne, do drukarek i na serwisy w chmurze. Dzięki dedykowanej aplikacji będziemy mogli też zdalnie sterować funkcjami aparatu.

  [vc_images_carousel images=”2229,2224,2226,2227,2228,2230,2231″ img_size=”full”]

  Jakość w każdym ujęciu

  Lustrzanka EOS 1300D została wyposażona w procesor DIGIC 4+ i 18-megapilselową matrycę APS-C, dzięki czemu pozwala uchwycić najmniejszy szczegół i kolorystykę każdej sceny. Aparat pomaga w realizacji twórczych wizji, np. dzięki małej głębi ostrości zarówno ludzie, jak i przedmioty będą efektownie wyróżniać się na rozmytym tle. Niezależnie od tego czy wykonywane jest bliskie ujęcie, portret czy fotografia prezentująca rozległy krajobraz, EOS 1300D pomoże uchwycić oryginalny kadr i umożliwi natychmiastowe udostępnienie zdjęcia. Użytkownik nowej lustrzanki zyskuje dostęp do ponad 80 obiektywów EF i akcesoriów, co zapewnia mu pożądane efekty od początku oraz wiele nowych możliwości na przyszłość.

   

  Ucz się, rozwijaj umiejętności i przejmuj kontrolę

  Początkującym fotografom, którzy często używają lustrzanki po raz pierwszy, EOS 1300D pozwoli od razu cieszyć się pięknymi zdjęciami. Tryb inteligentnej sceny automatycznie dobiera ustawienia optymalnie dopasowane do sytuacji. Korzystając z pokrętła wyboru trybów, użytkownik może także dobrać parametry w zależności od fotografowanego obiektu, np. korzystając z nowego trybu fotografowania żywności. Podświetlenie punktów AF w wizjerze daje pewność, że nawet poruszające się obiekty będą wyraźne. EOS 1300D umożliwia fotografowanie z prędkością 3 klatek/s. Z kolei korzystając z dostępnych filtrów kreatywnych, takich jak np. efekt aparatu zabawki czy rybiego oka, użytkownik może nadać zdjęciom niezwykłego charakteru.

   

  Wraz z rozwojem fotograficznych umiejętności użytkownik może skorzystać z półautomatycznych lub w pełni manualnych trybów fotografowania. Ustawienia, takie jak wartość przysłony, czas otwarcia migawki czy ISO w zakresie od 100 do 6400 (rozszerzalne do 12800) pozwalają doskonalić umiejętności, eksperymentować, a także fotografować przy słabszym oświetleniu.

   

  Lustrzanka EOS 1300D pozwala nagrywać filmy w jakości Full HD. Dzięki dużej matrycy i możliwości rejestrowania obrazu z małą głębią ostrości filmy mogą nabrać bardziej kinowego charakteru. Aparat zapewnia manualną kontrolę, która jest taka sama dla filmów i zdjęć. Korzystając z trybu migawki wideo (Video Snapshot) można nagrać serię krótkich klipów, które zostaną automatycznie połączone, tworząc filmową dokumentację wydarzenia.

   

  Udostępniaj, przechowuj, odkrywaj na nowo

  Lustrzanka EOS 1300D oferuje łączność NFC i Wi-Fi, co pozwala szybko i łatwo archiwizować czy udostępniać zdjęcia. Korzystając z NFC wystarczy połączyć aparat z kompatybilnym urządzeniem mobilnym z systemem Android i przesłać zdjęcia, a także – za pośrednictwem z aplikacji Canon Camera Connect – fotografować zdalnie. Aby mieć pewność, że wszystkie wspomnienia są bezpiecznie przechowywane, wystarczy skorzystać z łączności Wi-Fi i automatycznie przesyłać zdjęcia z aparatu do serwisów w chmurze, takich jak Canon irista i stworzyć galerię online, którą można współdzielić z rodziną i przyjaciółmi.

   

  EOS 1300D – kluczowe cechy:

  – Wysokiej jakości zdjęcia

  – Rozbudowane opcje połączeń i udostępniania zdjęć

  – Funkcje kreatywne dla zdjęć i filmów

  – Szczegółowe i piękne zdjęcia

   

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles