More

  Nowa lustrzanka Canon EOS 1300D

  - Advertisement -

  Firma Canon zaprezentowała najnowszą lustrzankę dla początkujących użytkowników – Canon EOS 1300D. Aparat oferuje łączność Wi-Fi i NFC oraz został wyposażony w procesor DIGIC 4+ i 18-megapikselową matrycę.

  Canon EOS 1300D to dość nieznaczna aktualizacja względem poprzedniego modelu, niemniej jednak wprowadzone zmiany z pewnością ucieszą nabywców stawiających swoje pierwsze kroki w temacie lustrzanek. Najnowszy aparat oferuje szybszy procesor obrazu DIGIC 4+, nowy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów, nowy tryb scenerii przeznaczony do fotografowania potraw, a także wprowadzoną wraz z modelem 80D funkcję balansu bieli z priorytetem bieli, w którym aparat lepiej ma sobie radzić z dynamicznie zmieniającym się oświetleniem, szczególnie żarowym. Najważniejszą chyba aktualizacją jest jednak wyposażenie aparaty w moduł Wi-Fi, za pomocą którego wygodnie prześlemy zdjęcia na urządzenia mobilne, do drukarek i na serwisy w chmurze. Dzięki dedykowanej aplikacji będziemy mogli też zdalnie sterować funkcjami aparatu.

  - Advertisement -
  [vc_images_carousel images=”2229,2224,2226,2227,2228,2230,2231″ img_size=”full”]

  Jakość w każdym ujęciu

  Lustrzanka EOS 1300D została wyposażona w procesor DIGIC 4+ i 18-megapilselową matrycę APS-C, dzięki czemu pozwala uchwycić najmniejszy szczegół i kolorystykę każdej sceny. Aparat pomaga w realizacji twórczych wizji, np. dzięki małej głębi ostrości zarówno ludzie, jak i przedmioty będą efektownie wyróżniać się na rozmytym tle. Niezależnie od tego czy wykonywane jest bliskie ujęcie, portret czy fotografia prezentująca rozległy krajobraz, EOS 1300D pomoże uchwycić oryginalny kadr i umożliwi natychmiastowe udostępnienie zdjęcia. Użytkownik nowej lustrzanki zyskuje dostęp do ponad 80 obiektywów EF i akcesoriów, co zapewnia mu pożądane efekty od początku oraz wiele nowych możliwości na przyszłość.

   

  Ucz się, rozwijaj umiejętności i przejmuj kontrolę

  - Advertisement -

  Początkującym fotografom, którzy często używają lustrzanki po raz pierwszy, EOS 1300D pozwoli od razu cieszyć się pięknymi zdjęciami. Tryb inteligentnej sceny automatycznie dobiera ustawienia optymalnie dopasowane do sytuacji. Korzystając z pokrętła wyboru trybów, użytkownik może także dobrać parametry w zależności od fotografowanego obiektu, np. korzystając z nowego trybu fotografowania żywności. Podświetlenie punktów AF w wizjerze daje pewność, że nawet poruszające się obiekty będą wyraźne. EOS 1300D umożliwia fotografowanie z prędkością 3 klatek/s. Z kolei korzystając z dostępnych filtrów kreatywnych, takich jak np. efekt aparatu zabawki czy rybiego oka, użytkownik może nadać zdjęciom niezwykłego charakteru.

   

  Wraz z rozwojem fotograficznych umiejętności użytkownik może skorzystać z półautomatycznych lub w pełni manualnych trybów fotografowania. Ustawienia, takie jak wartość przysłony, czas otwarcia migawki czy ISO w zakresie od 100 do 6400 (rozszerzalne do 12800) pozwalają doskonalić umiejętności, eksperymentować, a także fotografować przy słabszym oświetleniu.

   

  Lustrzanka EOS 1300D pozwala nagrywać filmy w jakości Full HD. Dzięki dużej matrycy i możliwości rejestrowania obrazu z małą głębią ostrości filmy mogą nabrać bardziej kinowego charakteru. Aparat zapewnia manualną kontrolę, która jest taka sama dla filmów i zdjęć. Korzystając z trybu migawki wideo (Video Snapshot) można nagrać serię krótkich klipów, które zostaną automatycznie połączone, tworząc filmową dokumentację wydarzenia.

   

  Udostępniaj, przechowuj, odkrywaj na nowo

  Lustrzanka EOS 1300D oferuje łączność NFC i Wi-Fi, co pozwala szybko i łatwo archiwizować czy udostępniać zdjęcia. Korzystając z NFC wystarczy połączyć aparat z kompatybilnym urządzeniem mobilnym z systemem Android i przesłać zdjęcia, a także – za pośrednictwem z aplikacji Canon Camera Connect – fotografować zdalnie. Aby mieć pewność, że wszystkie wspomnienia są bezpiecznie przechowywane, wystarczy skorzystać z łączności Wi-Fi i automatycznie przesyłać zdjęcia z aparatu do serwisów w chmurze, takich jak Canon irista i stworzyć galerię online, którą można współdzielić z rodziną i przyjaciółmi.

   

  EOS 1300D – kluczowe cechy:

  – Wysokiej jakości zdjęcia

  – Rozbudowane opcje połączeń i udostępniania zdjęć

  – Funkcje kreatywne dla zdjęć i filmów

  – Szczegółowe i piękne zdjęcia

   

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles