More

  Dron XIRO XPLORER w ofercie firmy CSI

  - Advertisement -

  Oferta firmy CSI wzbogaciła się o kolejny obiekt latający. Dron XIRO XPLORER zaciekawia już przy pierwszym poznaniu, ze względu na swój bardzo stylowy i elegancki design. Nie jest to jedyna jego zaleta. Wśród cech opisujących XIRO XPLORER można wymienić: wysokiej jakości materiały z jakich jest wykonany, prosty modułowy montaż, wiele zaawansowanych funkcji oraz łatwą i wygodną obsługę.

  Kolekcja XIRO XPLORER to 3 modele dronów, różniące się między sobą dodatkowym wyposażeniem:

  - Advertisement -
  • Xplorer – podstawowy model, gotowy do lotu od razu po rozpakowaniu (RTF – ready to fly), posiada możliwość późniejszego montażu dodatkowych akcesoriów
  • Xplorer V – model wyposażony w 3-osiowy gimbal wraz z dedykowaną kamerą Full HD
  • Xplorer G – model wyposażony w 3-osiowy gimbal dedykowany pod kamerę GoPro Hero

  Elegancki design

  Pierwsza zaleta, widoczna od razu po wyjęciu z opakowania to stylowy wygląd oraz bardzo wysokiej jakości wykonanie. Oryginalna modułowa konstrukcja pozwala na modernizację poszczególnych elementów.

  XPLORER posiada składane podwozie z możliwością jego regulacji, co pozwala uniknąć niepotrzebnego kontaktu gimbala z podłożem.

  Inteligentne sterowanie

  - Advertisement -

  Wydajny i inteligentny system sterowania, gwarantuje niesamowite wrażenia i dużą przyjemność z latania. Zaawansowany kontroler lotu oraz wbudowany precyzyjny moduł GPS, umożliwiają kontrolę nad dronem przez cały czas.

  Wygodny matowy silikon na kontrolerze zapewnia wysoki komfort pracy. Dodatkowym udogodnieniem są wibracje przypominające o niskim poziomie naładowania baterii. Kontroler wyposażony jest również w uchwyt na smartfona o wielkości do 78x100mm.

  Pomocne w sterowaniu są także dwa pokrętła, z których jedno odpowiada za kąt nachylenia dołączonej do drona kamery, a drugie za optymalne dostosowanie jasności diod pozycyjnych, co może mieć wpływ na nagrania w nocy.

  XIRO XPLORER posiada trzy tryby lotu, dostosowane do umiejętności użytkownika. Tryby dla początkujących, średnio-zaawansowanych i ekspertów, różnią się między sobą czułością sterowania.

  Funkcjonalność na miarę technologii przyszłości

  Rozbudowane funkcje XIRO XPLORER są pomocne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Rozpoczynający swoją przygodę z dronami, z pewnością będą zadowoleni z funkcji automatycznego startu i lądowania, które można uruchomić jednym przyciskiem. Przy automatycznym starcie, dron wzbije się w powietrze i zawiśnie na wysokości 3 metrów. Podczas automatycznego lądowania, wyląduje w miejscu nad którym wcześniej zawisł.

  Tryb inteligentnej orientacji (IOC), jest pomocny, gdy nie można określić, gdzie znajduje się tzw. „nos” XPLORER’a. W trybie tym dron zignoruje swoją bieżącą orientację i użyje punktu startowego, jako odniesienia. Przesuwając wtedy drążek do przodu, będziemy oddalać dron od punktu startowego, a przesuwając do tyłu, przybliżać go do niego. Kontroler posiada również przycisk automatycznego powrotu do domu.

  XPLORER wyposażony jest w nadajnik Wi-Fi 2,4 GHz ze wzmacniaczem sygnału, który pozwala na transmisje wideo w promieniu nawet do 800 metrów. Funkcja First Person View umożliwia monitorowanie danych lotu w czasie rzeczywistym, takich jak: stan baterii, wysokość, temperatura, GPS i strumieniowanie obrazu wideo, przy użyciu smartfona.

  Inne ciekawe funkcje to FollowSnap, która pozwala na podążanie za wyznaczonym obiektem, lub funkcja FollowMe, dzięki której dron będzie leciał za użytkownikiem lub go okrążał. Istnieje również możliwość zaprogramowania samodzielnego lotu z określonymi punktami na mapie (opcja wyboru aż 16 punktów), przy użyciu aplikacji mobilnej.

  Bezpieczeństwo i doskonałe osiągi

  Trójosiowy żyroskop odpowiada za precyzyjną stabilizację gimbala, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Czujniki z dużą dokładnością monitorują dynamikę lotu, natomiast wbudowany chip IMU skutecznie zmniejsza drgania wynikłe ze środowiska i zapewnia płynność ruchów. Wymienny akumulator o pojemności 5200mAh pozwala na ok 25 min lotu.

  [vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=0KzQRo4XaxI”]

  Cechy:
  • Gotowy do lotu po wyjęciu z pudełka
  • Zaawansowany system kontroli lotu
  • Precyzyjny moduł GPS
  • Wbudowany wzmacniacz sygnału Wi-Fi 2,4GHz
  • Planowanie lotu – do 16 punktów na mapie
  • Bateria 5200mAh Li-Po – do 25 min czasu lotu
  • Składane podwozie
  • Dane wyświetlane na kontolerze
  • Lądowanie i wracanie na punkt startu za pomocą przycisku
  • 3 tryby lotu dla początkujących operatorów
  • Alarm wibracyjny przy niskim poziomie baterii
  • Składany uchwyt na smartfon

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles