More

  Dron DJI Phantom 4 zaprezentowany

  - Advertisement -

  DJI, jeden z najlepszych producentów dronów na świecie zaprezentował najnowszą odsłonę swojego wiodącego modelu czyli Phantom 4. Zapowiada się prawdziwa rewolucja, ponieważ dron posiada system unikania przeszkody, wydłużony czas działania baterii oraz automatyczne śledzenie wskazanej osoby. 

  [vc_video link=”https://youtu.be/JJPSSqMQajA”]

  Jedną z najważniejszych nowości, które znajdziemy we flagowym dronie jest technologia Obstacle Sensing System.Dzięki wykorzystaniu aż pięciu kamer (dwie zamontowane na przodzie, dwie na dole oraz jeden główny aparat), nowy Phantom 4 jest w stanie stworzyć trójwymiarowy model oraz wykorzystywać zebrane informacje do unikania przeszkód. Z kolei dzięki funkcji ActiveTrack dron będzie w stanie efektywnie śledzić poruszające się obiekty. Na ekranie podglądu wystarczy zaznaczyć osobę, a Phantom 4 zacznie za nią podążać w taki sposób, by obiekt nie uciekł z kadru. Dzięki temu zyskujemy możliwość wykonywania między innymi precyzyjnych okręgów wokół śledzonych osób, co przy użyciu wcześniejszych modeli było niemal niemożliwe.

  - Advertisement -

  Na pokładzie znajdziemy także stabilizowaną kamerę wyposażoną w 1/2.3-calowy sensor, który umożliwia nagrywanie w jakości 4K (30 kl./s) i Full HD (120 kl./s), dzięki czemu zarejestrujemy materiał wideo w zwolnionym tempie. Co więcej, nagrywanie filmów z włączonymi profilami D-Log i Cine-D umożliwi późniejszą korektę nagrania w procesie postprodukcji. Producent nie zapomniał także o miłośnikach fotografii. 12-megapikselowe zdjęcia będziemy mogli zapisać w formacie Adobe DNG RAW, co z pewnością przypadnie do gustu zawodowcom. Otrzymujemy więc znacznie większe możliwości edycyjne wykonanych fotografii.

  Dron DJI Phantom 4 jest już dostępny w przedsprzedaży, w cenie wynoszącej 1.599 euro.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles