More

  Ricoh WG-M2 – sportowa kamera z 4K

  - Advertisement -

  Firma Ricoh zaprezentowała nową kamerę sportową oznaczoną jako WG-M2. Urządzenie nagrywa wideo w standardzie 4K i wyposażone jest w szerokokątny obiektyw o polu widzenia 204 stopni. Kamerę można zanurzyć w wodzie na głębokość do 20 metrów.

  Kamera sportowa Ricoh WG-M2 jest wodoodporna do głębokości 20 metrów, wytrzyma upadek z 2 metrów i pozwoli na pracę w temperaturach do -10°C. Jest także lżejsza i około 40% mniejsza od swojego poprzednika. Prawdopodobnie dlatego znajdziemy tu mniejszą niż u poprzednika, 8-megapikselową matrycę (14 Mp w poprzednim modelu). W zamian otrzymujemy jednak możliwość rejestracji materiału w jakości 4K z prędkością 30 kl./s, a także z prędkością 60 kl./s w rozdzielczości Full HD 1080p. Z kolei w jakości HD nagramy filmy z zwolnionym tempie z prędkością 120 kl./s. Obiektyw oferuje 202-stopniowe pole widzenia.

  - Advertisement -
  [vc_images_carousel images=”2262,2263,2264,2265,2266″ img_size=”full”]

  Urządzenie zostało wyposażone w 1,5-calowy wyświetlacz LCD, ale podgląd i sterowanie może odbywać się też za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Dla kreatywnych twórców producent przygotował również szereg trybów, takich jak time lapse. Całości dopełnia zaś funkcja Movie Shake Reduction minimalizująca drgania.

  Główne cechy:

  RICOH WG-M2 pozwala na wybór spośród dwóch możliwości nagrywania – z wykorzystaniem pełnych 204 lub 151 stopni. W drugiej opcji użytkownik może skorzystać z minimalizującej drgania kamery funkcji Movie Shake Reduction**. Kamera umożliwia nagrywanie klipów wideo 4K (3840 x 2160 pikseli, w proporcjach 16:9) z prędkością 30 klatek na sekundę.*** WG-M2 pozwala również na rejestrację wysokiej rozdzielczości filmów przy zachowaniu niskiej kompresji (100Mbps)****. Dla nagrań w jakości Full HD użytkownik może skorzystać z prędkości 60 kl/s. Do jego dyspozycji są również: tryb filmu poklatkowego, który można przyśpieszyć 30, 60 lub 150 razy w stosunku do standardowej prędkości; tryb Endless Recording*****, który automatycznie tworzy pliki wideo łączące 5, 10 i 25 minutowe nagrania; tryb High-Speed Movie ******. Kamerę wyposażono również w port micro-HDMI (typ D).

  * Kąt widzenia może różnić się w zależności od wybranych ustawień nagrywania w tym wielkości obrazu.

  - Advertisement -

  ** Kąt widzenia automatycznie zostaje zmniejszony gdy włączana jest funkcja Movie Shake Reduction.

  *** Maksymalny czas nagrywania wynosi 25 minut lub gdy wielkość pliku osiągnie 4GB.

  **** Dla osiągnięcia tego poziomu przepływowości kamera musi być ustawiona w trybie 4K i S-Fine, jednocześnie urządzenie musi korzystać z karty micro SDXC (UHS-1 Speed Class 3).

  ***** Maksymalna długość pojedynczego nagrania wideo może się różnić w zależności o wybranej wielkości obrazu.

  ****** Kąt widzenia w trybie szerokim. Nagranie jest utrwalone w jakości HD (120 kl/s) i odtworzone z prędkością 30 kl/s. Maksymalna długość nagrania wynosi 4 minuty.

   

  Wytrzymała obudowa

  Najnowsza kamera Ricoh sprawdzi się nawet w bardzo trudnych( ekstremalnych) warunkach i nie wymaga stosowania specjalnej wodo- lub wstrząsoodpornej obudowy. Po zamontowaniu nasadki na obiektyw dedykowanej do fotografii pod wodą z WG-M2 można filmować nieprzerwanie przez 2 godziny na głębokości do 20 metrów (odpowiednik normy IPX8 lub JIS Class 8). Urządzenie jest również odporne na upadek z wysokości do 2 m*, kurz (odpowiednik normy IPX6 lub JIS Class 6) i temperatury do -10°C.

  * Mierzone według standardów testowych opracowanych przez RICOH IMAGING- (upadek z wysokości 2 metrów na drewnianą sklejkę o grubości 5 cm) – zgodnymi z Method 516.5-Shock, MIL-Standard 810F.

  Nowe funkcje i większe możliwości

  Urządzenie wyposażono w wibracyjną funkcję powiadamiania o rozpoczęciu i zakończeniu nagrywania filmu oraz możliwość rejestracji wideo w trybie pionowym nawet gdy kamera jest ustawiona w pozycji horyzontalnej lub do góry nogami. Dużym ułatwieniem jest również szybki dostęp do funkcji edycji filmów.

  Siedem trybów przetwarzania obrazu – Image Effect

  Dzięki kilku trybom edycji obrazu Ricoh WG-M2 pozwala na tworzenie niepowtarzalnych i kreatywnych nagrań. Przed rozpoczęciem nagrywania użytkownik może wybrać jeden z nich: Jasny, Naturalny, Monochromatyczny, Cienowany lub Wysoki Kontrast.

  * Dostępne efekty mogą różnić się w zależności od wybranego trybu nagrywania.

  Optymalny balans bieli podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć pod wodą

  WG-M2 pozwala na optymalne odwzorowanie kolorów oraz kontrastu podczas pracy pod wodą. Gdy użytkownik włączy tryb podwodny, kamera automatycznie przełącza się na odpowiedni tryb balansu bieli. Dzięki temu możliwe uzyskanie naturalnych ujęć bez przewagi zielonych i niebieskich odcieni.

  Bezprzewodowe sterowanie z poziomu smartfona lub tabletu

  Dzięki zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie aplikacji Image Sync użytkownik może skorzystać z podglądu na żywo zdjęć i filmów (przy ustawieniach nagrywania Full HD (1920 x 1080 pikseli) lub HD (1280 x 720 pikseli, 30 kl/s) oraz z łatwością zarządzać na odległość niektórymi z funkcji kamery – zmienić ustawienie balansu bieli, poziomu ISO czy kompensację ekspozycji. Dzięki aplikacji użytkownik może również przesyłać bezprzewodowo zdjęcia i filmy.

  * Dodatkowa aplikacja pozwalająca odtwarzać filmy w formacie MOV na urządzeniach z system operacyjnym Android.

  Ricoh WG-M2 trafi na rynek w cenie $299. Polskiej ceny ani daty premiery na razie nie znamy.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie ricoh-imaging.com.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles