No menu items!
More

  Aparat Pentax 645Z IR

  - Advertisement -

  Firma Ricoh zaprezentowała nową wersję średnioformatowej lustrzanki marki Pentax – model 645Z IR. Aparat został pozbawiony filtra IR, dzięki czemu jest w stanie rejestrować nie tylko światło widzialne, ale także podczerwień.

  Wygląda na to, że zapotrzebowanie na profesjonalne rozwiązania do obrazowania w zakresie podczerwieni jest spore. Raptem w sierpniu Fujifilm zaprezentowało czuły na światło podczerwone aparat XT1 IR, a już analogiczną propozycję prezentuje Ricoh, który pod względem profesjonalnych zastosowań może wygrać ze względu na średnioformatową matrycę.

  Oprócz pozbawienia aparatu filtra IR, pod względem specyfikacji to wciąż ten sam aparat co standardowy model 645Z. Otrzymujemy więc 50-megapikselową matrycę CMOS, z systemem czyszczenia opartym na ultradźwiękach, zakres czułości ISO 100-204800, 27-punktowy autofokus, 3,2-calowy ekran LCD, uszczelniony korpus, 2 sloty na karty SD i możliwość fotografowania z prędkością 3 kl./s w trybie seryjnym. Aparat pozwala też na rejestrowanie filmów w jakości Full HD 1080p, z prędkością 30 kl./s.

  Cena Pentaxa 645Z IR jest na razie nieznana. Wiadomo, że aparat trafi do sprzedaży w połowie stycznia przyszłego roku. Będzie oferowany przede wszystkim instytucjom rządowym, agencjom badawczym, muzeom oraz specjalistom medycyny sądowej. Według informacji pentaxforums.com model ten nie znajdzie się w ofercie dla indywidualnych konsumentów.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie ricoh-imaging.co.jp

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles