More

  Aparat Pentax 645Z IR

  - Advertisement -

  Firma Ricoh zaprezentowała nową wersję średnioformatowej lustrzanki marki Pentax – model 645Z IR. Aparat został pozbawiony filtra IR, dzięki czemu jest w stanie rejestrować nie tylko światło widzialne, ale także podczerwień.

  Wygląda na to, że zapotrzebowanie na profesjonalne rozwiązania do obrazowania w zakresie podczerwieni jest spore. Raptem w sierpniu Fujifilm zaprezentowało czuły na światło podczerwone aparat XT1 IR, a już analogiczną propozycję prezentuje Ricoh, który pod względem profesjonalnych zastosowań może wygrać ze względu na średnioformatową matrycę.

  - Advertisement -

  Oprócz pozbawienia aparatu filtra IR, pod względem specyfikacji to wciąż ten sam aparat co standardowy model 645Z. Otrzymujemy więc 50-megapikselową matrycę CMOS, z systemem czyszczenia opartym na ultradźwiękach, zakres czułości ISO 100-204800, 27-punktowy autofokus, 3,2-calowy ekran LCD, uszczelniony korpus, 2 sloty na karty SD i możliwość fotografowania z prędkością 3 kl./s w trybie seryjnym. Aparat pozwala też na rejestrowanie filmów w jakości Full HD 1080p, z prędkością 30 kl./s.

  Cena Pentaxa 645Z IR jest na razie nieznana. Wiadomo, że aparat trafi do sprzedaży w połowie stycznia przyszłego roku. Będzie oferowany przede wszystkim instytucjom rządowym, agencjom badawczym, muzeom oraz specjalistom medycyny sądowej. Według informacji pentaxforums.com model ten nie znajdzie się w ofercie dla indywidualnych konsumentów.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie ricoh-imaging.co.jp

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles