More

  Panasonic dodaje jeszcze dwa nowe obiektywy typu L-mount do swojej kolekcji.

  - Advertisement -

  Dwa nowe obiektywy Panasonic to super-teleobiektyw nie-S Pro oraz obiektyw zoom standardowy z dużą przysłoną.

  Ostatnia oficjalna aktualizacja kolekcji obiektywów typu L-mount firmy Panasonic miała miejsce w styczniu 2023 roku i wymieniła nowe obiektywy Panasonic Lumix S PRO 100 mm f/2.8 Macro oraz Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-5.6 O.I.S.

  - Advertisement -

  Plany obiektywów są przydatnym przewodnikiem co do tego, co nadchodzi i mogą dawać pewne zapewnienie o przyszłej użyteczności serii obiektywów, ale często jest długa przerwa między planami obiektywów a datami ich wprowadzenia na rynek.

  Dodanie obiektywu super-teleobiektywu wydaje się mądrym posunięciem ze strony Panasonic, ponieważ w obecnej ofercie obiektywów Lumix S brakuje długiego teleobiektywu dłuższego niż Lumix S 70-300 mm. Ani ten, ani tajemniczy nowy obiektyw super-teleobiektywu nie jest obiektywem Pro, więc zawodowi fotografowie sportowi i przyrodniczy będą musieli szukać gdzie indziej.

  Na szczęście Panasonic jest częścią trójstronnego sojuszu L-mount wraz z firmami Sigma i Leica, więc jeśli szukasz najlepszych obiektywów L-mount, zawsze można polegać na Sigmie, aby wypełniła luki w ofercie Lumix. W szczególności ma ona obiektywy Sigma 150-600 mm f/5-6.3 DG DN OS Sports, Sigma 100-400 mm f/5-6.3 DG DN OS Contemporary oraz Sigma 60-600 mm f/4.5-6.3 DG DN OS Sports w tym obszarze super-teleobiektywów.

  Obiektyw zoom standardowy z dużą przysłoną brzmi interesująco, chociaż Panasonic ma już obiektyw Lumix S Pro 24-70 mm f/2.8, więc nowy obiektyw będzie musiał się wpasować w tę ofertę. Możliwe, że Panasonic zaoferuje tańszą i lżejszą alternatywę, podobnie jak Nikon z obiektywem Nikkor Z 28-75 mm f/2.8, ale o wiele bardziej ekscytującą opcją byłaby alternatywa o stałej przysłonie do bardzo przydatnego obiektywu Lumix S 20-60 mm f/3.5-5.6.

  - Advertisement -

  Panasonic stworzył wcześniej obiektywy o szybkich przysłonach, zwłaszcza znakomity obiektyw MFT Leica DG Vario-Summilux 10-25 mm f/1.7 ASPH. Gdyby Panasonic stworzył odpowiednik obiektywu Lumix S 20-50 mm f/1.8, byłoby to coś wyjątkowego, ale nawet obiektyw Lumix S 20-60 mm f/2.8 byłby doskonałym wyborem.

  Rzeczywistość może być mniej ekscytująca, a wszystko to dotyczy planów, więc na pewno nie znajdą się one na naszej liście najlepszych obiektywów L-mount wkrótce, ale na razie możemy tylko mieć nadzieję.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles