More

  5 nowych obiektywów Samyang V-AF T1.9

  - Advertisement -

  Samyang odpowiada na te trendy, wprowadzając na rynek nową linię obiektywów przeznaczonych do tworzenia treści wideo — serię obiektywów filmowych Samyang V-AF. Nowa seria V-AF to pierwszy na świecie obiektyw zaprojektowany dla filmowców, aby ułatwić tworzenie treści wideo. Seria obejmuje następujące modele: 20mm T1.9, 24mm T1.9, 35mm T1.9, 45mm T1.9 i 75mm T1.9, który jest pierwszym obiektywem z nowej serii. Dwa kolejne obiektywy – 35mm i 24mm – właśnie wchodzą na rynek i można je kupić przed końcem roku 2022 i ostatne dwa obiektywy – 45mm i 20mm i zostaną wydane w czwartym kwartale 2023

  Obiektywy Samyang V-AF T1.9 zostały stworzone specjalnie dla twórców treści wideo. V-AF T1.9 to niewielkie, lekkie i dopasowane kolorystycznie, ta ekscytująca nowa linia pełnoklatkowych obiektywów kinowych AF jest skierowana wprost do filmowców z ograniczonym budżetem, którzy nie chcą tracić na jakości obrazu.

  - Advertisement -
  Obiektywy Samyang V-AF T1.9 do filmowania i fotografii
  Obiektywy Samyang V-AF T1.9 do filmowania i fotografii

  Obiektywy Samyang V-AF T1.9 spełniają one prawie każde oczekiwanie, czego potrzebuję w obiektywie do robienia filmów. Kiedy wszystkie szkła będą już dostępne, szczerze nie sądzę, że będę potrzebować innych do mojej pracy wideo. Lekki i kompaktowy, podczas pracy na gimbalu oraz idealnie nadający się na ręcznym rigu.

  Wiem, że oferta jest oparta na optyce o małym zasięgu fotograficznym, ale Samyang zrobił na nich magię, aby zoptymalizować obiektywy dla filmowców. Minimalna zmiana obrazu podczas ustawienia ostrości na bliski i dalszy punk nie ma sobie równych. Moim zdaniem Sony nie może tego zrobić nawet ze swoimi obiektywami GM!

  Patrząc na drobne szczegóły i detale, dowiaduję się, że ta seria obiektywów wymagała czasu, wysiłku i przemyśleń, na przykład:

  Jest lampka sygnalizacyjna, dzięki której wiesz, że nagrywasz, co świetnie nadaje się do vlogowania.
  Podłączanie systemu follow focus oraz zmiana obiektywów jest bardzo szybka.

  - Advertisement -


  Styki z przodu obiektywu są wyraźnie zaprojektowane w celu dodania akcesoriów elektronicznych – jestem poważnie zaintrygowany, co to może być!


  Cichy i szybki AF. Liniowy silnik autofokusa STM firmy Samyang współpracuje z systemem AF aparatu, zapewniając szybką, cichą i precyzyjną regulację ostrości. AF jest płynny i naturalny, prawie tak, jakbym sam ustawiał ostrość. W połączeniu z AF aparatu, który trzyma się i śledzi obiekt, nie można prosić o więcej.

  Posiadanie obiektywu o takim rozmiarze i wadze jest dużym plusem. Brak konieczności mocowania paska follow focus do każdego obiektywu to bonus!

  Po wprowadzeniu na rynek wszystkich obiektywów z tej serii każdy obiektyw będzie miał taką samą wagę i rozmiar. Mogę wymienić i zmienić soczewki w kilka sekund. Nie ma potrzeby ponownego wyważania gimbala, nie ma potrzeby przesuwania żadnego z narzędzi follow focus. To samo w sobie jest bezcenne.

  Myślę, powiedzieć że jestem podekscytowany, że jest to seria obiektywów a nie tylko parę ogniskowych. Ze względu na wszystkie wymienione przeze mnie funkcje, ta linia obiektywów naprawdę może zmienić zasady gry w branży. Dla wielu filmowców posiadanie atrybutów filmowych z doskonałym autofokusem jest niesamowite. Kiedy opowiadam o nich znajomym, robi się wokół nich szum, którego nie widziałem z innymi obiektywami. To bardzo ekscytujące co przyniesie rok 2023

  • Obiektywy Samyang 75mm V-AF T1.9 do filmowania i fotografii
  • Samyang 75mm V-AF T1.9
  • Obiektywy Samyang 75mm V-AF T1.9 do filmowania i fotografii
  • Obiektywy Samyang 75mm V-AF T1.9 do filmowania i fotografii
  • Obiektywy Samyang 75mm V-AF T1.9 do filmowania i fotografii

  Jakie są Twoje pierwsze przemyślenia na temat nowego obiektywu Samyang V-AF T1.9?

  Samyang

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles