More

  Aplikacja Sony Sky HDR

  - Advertisement -

  Kto choć raz fotografował krajobraz bez użycia odpowiedniego filtra ten wie, jak trudno jest uzyskać zamierzony efekt – zwłaszcza, gdy chcemy mieć dużo szczegółów w jasnych, jak i ciemnych partiach zdjęcia. Ciekawe rozwiązanie w tym temacie zaprezentowało Sony. Ich aplikacja Sky HDR ma skutecznie radzić sobie z tym problemem.

  Sony zaprezentowało najnowszą aplikację Sky HDR przeznaczoną do aparatów producenta. Jak podkreślają projektanci, jej zadaniem jest pomóc fotografom przy odpowiednim ustawieniu ekspozycji – tak jasnego nieba w tle, jak i ciemnych detali (na przykład krajobrazu) pierwszego planu. W tym celu aplikacja posiada kilka funkcjonalnych rozwiązań: Blue Sky (podkreślanie błękitu nieba), Sunset (akcentowanie ciepłych kolorów zachodzącego słońca) i Gratuated ND (wykonywanie zdjęć przy użyciu różnych parametrów ekspozycji). Ponadto, swoje ulubione ustawienia będziemy w stanie zapisać w dziale Custom.

  - Advertisement -
  [vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=zHGd0RWoZro”]

  Jak możemy zauważyć, aplikacja Sony Sky HDR wygląda na bardzo funkcjonalną. Wyświetlane linie, możemy ustawić pod odpowiednim kątem na dowolnym polu planu fotograficznego – niekoniecznie musi to być horyzont. Ponadto, będziemy w stanie ustawić oddzielnie miedzy innymi balans bieli, czas naświetlania czy wartość przysłony dla wydzielonych części kadru. Po wprowadzeniu ustawień aparat wykona dwa zdjęcie i połączy je w jedną fotografię HDR. Aplikacja umożliwia także poprawę poszczególnych parametrów ekspozycji już po zapisaniu obrazu.

  Aplikacja Sony Sky HDR jest oczywiście kierowana wyłącznie do użytkowników aparatów Sony. Można ją pobrać z platformy PlayMemories w cenie około 10 dolarów.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie playmemoriesonline.com.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles