More

  Sigma wypuszcza 18-50mm F2.8 DC DN dla Fujifilm X-Mount

  - Advertisement -

  Sigma kontynuuje poszerzanie swojej oferty Fujifilm X-Mount, ogłaszając 18-50mm F2.8 DC DN Contemporary. Ten obiektyw był już dostępny dla L-Mount i Sony E-Mount. Staje się czwartym obiektywem dostępnym dla Fujifilm X-Mount i jest pierwszym obiektywem zmiennoogniskowym wśród nich.

  Przy 290g jest to jeden z najmniejszych i najlżejszych standardowych zoomów z przysłoną F2.8 na rynku dla aparatów bezlusterkowych. Obiektyw będzie dostępny w Wielkiej Brytanii od 2 grudnia 2022 r. w cenie 429,99 GBP. W USA będzie również dostępny na początku grudnia, zaczynając od 549 USD.

  - Advertisement -

  Kluczowe cechy Sigma 18-50mm F2.8 DC DN Contemporary dla Fujifilm X-Mount:

  Szybki auto fokus
  Minimalna odległość ogniskowania 12,1 cm
  Waży 290g
  Wykonany z aluminium i TSC (kompozyt stabilny termicznie)

  • Minimalna odległość ogniskowania 12,1 cm
  • Wykonany z aluminium i TSC (kompozyt stabilny termicznie)
  • Szybki AF
  • Waży 290g

  SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN | Contemporary to lekki, jasny i ostry standardowy zoom oraz czwarty obiektyw w rosnącej gamie FUJIFILM X Mount firmy Sigma. Jego wszechstronna ogniskowa, szeroka stała przysłona F2.8 i przenośna konstrukcja sprawiają, że jest to idealna optyka typu “wszystko w jednym” do szerokiej gamy zastosowań fotograficznych, od szerokokątnych krajobrazów po krótkie portrety teleobiektywów.

  Siedząc we współczesnym składzie Sigma, 18-50 mm dołącza do 16 mm F1.4 DC DN | C, 30mm F1.4 DC DN | C i 56mm F1.4 DC DN | C jako niedrogie i wydajne opcje dla fotografów FUJIFILM. Obiektyw został zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej przenośny, więc jest bardzo odpowiedni dla fotografów, którzy muszą przenosić swój zestaw na duże odległości, lub tych, którzy po prostu chcą wygody, jaką daje lampa robocza. Jednak pomimo niezwykłego rozmiaru i wagi, jakość obrazu nie uległa pogorszeniu, nawet przy szeroko otwartej przysłonie przy F2,8.

  Algorytm sterowania obejmujący napęd AF i optymalizację szybkości komunikacji został opracowany specjalnie dla wymiennych obiektywów z mocowaniem X. Oprócz realizacji szybkiego AF, obiektyw obsługuje również AF-C (ciągły AF) i korekcję aberracji w aparacie*. Uchwyt jest uszczelniony gumą, dzięki czemu można go używać w różnych środowiskach.

  - Advertisement -

  * Dostępne tylko w obsługiwanych kamerach.

  18-50mm F2.8 jest idealny jako ulepszenie standardowego obiektywu zestawu lub jako wszechstronny i przenośny dodatek do istniejącej kolekcji obiektywów.

  Kluczowe cechy

  Szybki przysłona i doskonała jakość obrazu

  Obiektyw ma pełnoklatkowy zakres zoomu od 27 mm do 75 mm, z doskonałą ostrością od krawędzi do krawędzi na wszystkich przysłonach dzięki najnowszej technologii optycznej konstrukcji. Obejmuje to jeden element Special Low Dispersion (SLD) i trzy elementy asferyczne do kontrolowania niepożądanych aberracji optycznych, takich jak aberracja chromatyczna. Stała przysłona F2.8 pozwala na płytką głębię ostrości, co ułatwia uzyskanie rozmytego tła. Szybka przysłona ułatwia również fotografowanie z ręki przy słabym oświetleniu – idealne na wesela i inne sytuacje, w których statyw nie jest wygodny. 18-50 mm ma minimalną odległość ogniskowania 12,1 cm i maksymalne powiększenie 1:2,8*1, idealne do robienia zbliżeń mniejszych obiektów, takich jak kwiaty i owady.

  Wyjątkowo kompaktowy i lekki korpus

  Ważący mniej niż 300 g i mierzący nieco poniżej 77 mm długości 18-50 mm F2.8 DC DN | Contemporary to najmniejszy i najlżejszy obiektyw w swojej klasie*2, dobrze wyważający się z nowoczesnymi korpusami bezlusterkowców APS-C. Łączy w sobie aluminiową konstrukcję wewnętrzną z zewnętrzną lufą termostabilnego kompozytu (TSC), aby uzyskać solidny, ale kompaktowy produkt, który może wytrzymać rygory codziennego użytkowania. Aluminium i TSC mają podobny współczynnik rozszerzalności cieplnej, pomagając obiektywowi zapewnić spójne wyniki wraz ze zmianą temperatury.

  *1 Minimalna odległość ogniskowania i maksymalny współczynnik powiększenia to wartości na szerokim końcu. *2 Jako kompatybilny z AF obiektyw zmiennoogniskowy F2.8 o stałej przysłonie dla APS-C (stan na październik 2022 r., firmy SIGMA). Wymiary i wagi podane dla wersji X Mount.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles