Fujifilm wycofuje dostawy filmu FP-100C

0
446

Firma Fujifilm zapowiedziała, że wiosną zakończy dostawy filmu kolorowego FP-100C przeznaczonego do wykonywania fotografii natychmiastowej. Powodem jest coraz mniejszy popyt na ten produkt.

Dzięki aparatom i filmom Fujifilm fotografia natychmiastowa otrzymała drugie życie, a nazwa Instax dla większości osób przywołuje te same skojarzenia co niegdyś Polaroid. Natychmiastowa seria japońskiego producenta bije rekordy sprzedaży i jest jednym z największych sukcesów firmy. Niestety popularność skierowanych do masowego odbiorcy instaksów nie przekłada się na sytuację innych standardów filmów.

Mimo że jak podkreśla producent – film FP-100C daje dobre rezultaty przy zdjęciach z długim czasem naświetlania i słabym świetle, a także ma wysoką odporność na blaknięcie pod wpływem światła, to z roku na rok sprzedaż tego modelu znacząco spadała. Doszło w końcu do sytuacji, że jego dalsza produkcja okazała się nieopłacalna.

Z racji niewielkiej popularności produkt pozostanie jeszcze zapewne przez pewien czas w sprzedaży. W Polsce film FP-100c możemy kupić w większości najbardziej znanych sklepów z akcesoriami fotograficznymi.

Więcej informacji znajdziecie w na stronie fujifilm.jp