More

  TAMRON kompaktowy ultra-teleobiektyw 150-500mm do Aparatów Sony

  - Advertisement -

  22 kwietnia 2021 r., Saitama, Japonia – TAMRON Co., Ltd. (prezes i dyrektor generalny: Shiro Ajisaka), wiodący producent optyki do różnorodnych zastosowań, ogłasza wprowadzenie na rynek obiektywu 150-500 mm F / 5-6,7 Di III VC VXD (Model A057), ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy do pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów Sony z mocowaniem typu E w dniu 3 czerwca 2021 r. W związku z obecnym globalnym kryzysem zdrowotnym data premiery lub harmonogram dostaw produktów może ulec zmianie.

  TAMRON kompaktowy ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy 500mm do pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów Sony z mocowaniem E.
  TAMRON kompaktowy ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy 500mm do pełnoklatkowych bezlusterkowych aparatów Sony z mocowaniem E.

  150-500 mm F5-6,7 to pierwszy ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy TAMRON do pełnoklatkowych bezlusterkowców o ogniskowej 500 mm. Nawet po wysunięciu do końca teleobiektywu 500 mm obiektyw jest nadal wystarczająco kompaktowy, aby umożliwić wygodne fotografowanie z ręki. Ten obiektyw pozwala użytkownikom cieszyć się swobodnym fotografowaniem ze stałą wydajnością i wysoką jakością obrazu w dziedzinie ultra-teleobiektywów, w której konwencjonalna mądrość wymagała kiedyś statywu. Aby wspierać fotografowanie z ręki w zakresie ultra-teleobiektywów, nowy zoom jest wyposażony w VXD (Voice-coil eXtreme-Torque Drive), liniowy mechanizm regulacji ostrości silnika, który zapewnia doskonałą ciszę i zwinność oraz opatentowany mechanizm VC (Vibration Compensation) firmy TAMRON. do stabilizacji obrazu na wysokim poziomie. Na końcu 150 mm obiektyw oferuje MOD (minimalną odległość obiektu) 0,6 m (23,6 cala), co zapewnia potężne i dramatyczne zbliżenia.

  - Advertisement -

  Obiektyw pełnoklatkowy o ogniskowej 500 mm, który można trzymać w dłoni, wymyka się konwencjonalnej opinii

  Obiektyw 150-500 mm F5-6,7 ma zaledwie 209,6 mm (8,3 cala) długości i maksymalną średnicę 93 mm, co jest zdumiewająco kompaktowym rozmiarem jak na ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy klasy 500 mm do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Nawet po wysunięciu do końca teleobiektywu 500 mm, obiektyw jest nadal niezwykle kompaktowy i ma zaledwie 283 mm (11,1 cala). Obiektyw powiększa od 150 mm do 500 mm, obracając pierścień zmiany ogniskowej po łuku wynoszącym zaledwie 75 ° – mniej niż jedna czwarta obrotu. Ta funkcja umożliwia szybkie dostosowanie do żądanego kąta widzenia przy minimalnym ruchu, unikanie utraconych okazji i ułatwianie intuicyjnej kompozycji. Słynny mechanizm VC firmy TAMRON znacznie poprawia również działanie urządzenia ręcznego, przeciwdziałając drganiom aparatu.

  • Dla formatu bezlusterkowego APS-C: odpowiednik zakresu ogniskowych 225-750 mm.

  Niesamowita wysoka jakość obrazu pomimo niewielkich rozmiarów

  Konstrukcja optyczna składa się z 25 elementów w 16 grupach. Obfite i efektywne zastosowanie specjalnych elementów obiektywu, w tym jednego XLD (eXtra Low Dispersion), pięciu LD (Low Dispersion) i dwóch hybrydowych elementów asferycznych dokładnie kontroluje aberracje, w tym osiowe aberracje chromatyczne. Ten ultra-teleobiektyw zmiennoogniskowy 150-500 mm F5-6,7 został zaprojektowany i skonstruowany z dużym naciskiem na kompaktowe rozmiary i użyteczność bez utraty jakości obrazu, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się wyjątkowo wysoką rozdzielczością całego obrazu.

  Silnik VXD AF zapewnia dużą prędkość, wysoką precyzję i doskonałą ciszę

  Obiektyw 150-500 mm F5-6,7 wyposażony jest w ten sam wysoko ceniony mechanizm regulacji ostrości z silnikiem liniowym VXD, który został po raz pierwszy wprowadzony w 70-180 mm F / 2.8 Di III VXD (model A056). VXD zapewnia ekstremalnie szybki i precyzyjny ruch oraz zapewnia wyjątkowo czułą wydajność. Nawet podczas robienia zdjęć z ultra-teleobiektywem o ogniskowej 500 mm, obiektyw 150-500 mm F5-6,7 zapewnia szybkie, wygodne i dokładne ustawianie ostrości na wszystkich odległościach fotografowania, od bliskiej do dużej.
  Znacznie ulepszono śledzenie ostrości, aby ułatwić fotografowanie szybko poruszających się obiektów, na przykład wydarzeń sportowych, ptaków i fotografii lotniczej. Gwarantuje to, że te dramatyczne, pełne akcji momenty nigdy nie zostaną pominięte, niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy wideo. Dodatkowo silnik liniowy redukuje również hałas i wibracje napędu powstające podczas ogniskowania (w porównaniu z konwencjonalnym układem napędowym), dzięki czemu idealnie nadaje się do robienia zdjęć i filmów w cichych środowiskach.

  Ceniona kompensacja drgań firmy TAMRON zapewnia doskonałą stabilizację obrazu

  Smukły, kompaktowy 150-500 mm F5-6,7 jest wyposażony w mechanizm VC TAMRON. Obiektyw jest wyposażony w przełącznik wyboru trybu VC z trzema ustawieniami (tryb 1: standardowy, tryb 2: wyłącznie do panoramowania i tryb 3: priorytet kadrowania), dzięki czemu można wybrać idealny tryb VC dopasowany do warunków fotografowania. Ta funkcja zapewnia doskonałą stabilizację obrazu, umożliwiając skuteczną redukcję rozmycia obrazu spowodowanego drganiami aparatu.

  - Advertisement -

  Ekscytujący teleobiektyw makro z ogniskowaniem z odległości zaledwie 0,6 m (23,6 cala)

  Obiektyw 150-500 mm F5-6,7 oferuje doskonałe możliwości fotografowania w zbliżeniu jak na ultra-teleobiektyw. MOD wynosi 0,6 m (23,6 cala) na końcu 150 mm i 1,8 m (70,9 cala) na końcu teleobiektywu 500 mm. Maksymalny współczynnik powiększenia przy 150 mm jest wyjątkowo wysoki i wynosi 1: 3,1. Użytkownicy mogą robić potężne teleobiektywy makro obiektów, w tym kwiatów i owadów, przy zachowaniu rozsądnej odległości fotografowania – bliższej niż w przypadku konwencjonalnych ultra-teleobiektywów zmiennoogniskowych.

  Dodatkowe funkcje dla większej wygody

  • Uchwyt do statywu zgodny z Arca-Swiss z dołączonymi otworami do mocowania paska
  • Osłona obiektywu z elastyczną, ochronną częścią przednią
  • Nowy projekt przełącznika dla lepszej obsługi
  • Mechanizm FLEX ZOOM LOCK dla większej użyteczności
  • Powłoka BBAR-G2 minimalizuje efekty zjawy i flary
  • Konstrukcja odporna na wilgoć i powłoka fluorowa zapewniają dodatkową ochronę
  • Kompatybilny z wieloma cechami i funkcjami aparatu, w tym Fast Hybrid AF i Eye AF

  SPECIFIKACJE

  Ogniskowa [mm]150-500
  Maksymalne otwarcieF5-6.7
  Minimalna odległość od obiektu [m]0.6m /23.6 in (WIDE), 1.8m /70.9 in (TELE)
  Maksymalny współczynnik powiększenia1:3.1 (WIDE) / 1:3.7 (TELE)
  Rozmiar filtra [mm]82
  Waga [g]1,725g (60.8 oz) (without tripod mount) / Tipod mount 155g (5.5 oz)
  Nr artykułuA057
  Elementy grupowe16-25
  Kąt widzenia4° 57′-16° 25′
  Przysłona7
  Minimalne otwarcieF22-32
  Średnica x długość [mm]93mm x 209.6mm
  Dostępne koloryCzarny
  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles