More

  Panasonic ogłasza aparaty LUMIX S5II i S5IIX z autofokusem z detekcją fazową

  - Advertisement -

  Panasonic ogłosił LUMIX S5II i S5IIX, najnowsze pełnoklatkowe bezlusterkowce hybrydowe firmy z naciskiem na funkcjonalność nagrywania wideo.

  Są to pierwsze aparaty firmy wyposażone w autofokus z PDAF lub detekcją fazową, odchodząc od długotrwałego DFD opartego na wykrywaniu kontrastu lub głębi od technologii rozogniskowania. Chociaż metoda ta nadaje się do zdjęć, była często powolna i zawodna dla wideo i powodowała ciągłe pulsowanie w obszarach nieostre.

  - Advertisement -

  S5II i S5II rozwiązują ten problem, mając całkowicie odnowiony system ustawiania ostrości dzięki nowej pełnoklatkowej matrycy CMOS 24,2 MP 35 mm. Nowy system Phase Hybrid Auto-Focus wykorzystuje kombinację PDAF i systemów wykrywania kontrastu z 779 punktami AF do ciągłego śledzenia ludzi i zwierząt.

  S5II i S5II są w stanie nagrywać wideo porównywalną z S1H. Masz do wyboru opcje nagrywania 6K 10-bit 4:2:0 lub 4K 10-bit 4:2:2. Nowa metoda rozpraszania ciepła z wbudowanym wentylatorem i radiatorem może umożliwić nieprzerwane nagrywanie 4K bez przegrzania.

  Kamery mają deklarowany zakres dynamiczny ponad 14 stopni z V-Log/V-Gamut i obsługują LUTy w czasie rzeczywistym dla korekcji kolorów kamery, przesyłając LUT bezpośrednio do aparatu.

  S5II i S5II mają nowy system stabilizacji obrazu, składający się z 5-osiowego Body IS i 2-osiowego OIS opartego na obiektywie, który działa na zdjęciach i filmach. Wideo otrzymuje również tryb Active IS, który optymalizuje poziome, pionowe i obrotowe współczynniki korekcji poprzez określenie stanu drgań kamery.

  - Advertisement -

  Other features include dual native ISO, 9fps AFS/7fps AFC burst mode with mechanical shutter and 30fps AFS/AFC with electronic shutter, 48kHz/24-bit internal microphone recording and 96kHz/24-bit with external microphone, full-sized HDMI port, 3680K dot OLED viewfinder, 3.0-inch fully articulating 1840K dot touchscreen, USB-C charging, splash and dust-resistant magnesium alloy diecast body, dual-band Wi-Fi and Bluetooth.

  The difference between the S5II and S5IIX is that the latter is capable of RAW video output over HDMI and all-intra and ProRes recording on SSD, along with wired and wireless streaming for live streaming and USB tethering.

  Panasonic LUMIX S5II jest wyceniony na 2000 dolarów i będzie dostępny w tym miesiącu. S5IIX jest wyceniony na 2200 dolarów i będzie dostępny w maju 2023 roku.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles