More

  Obiektyw Sigma 60-600mm do fotografii sportu, krajobrazów po dziką przyrodę i zdjęcia ptaków.

  - Advertisement -

  Sigma właśnie zaprezentowała ogromny ultrateleobiektyw zmiennoogniskowy 60-600 mm F4.5-6.3 DG DN OS Sportowy do systemów bezlusterkowych aparatów, który powinien być doskonałym narzędziem do

  Nowa Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS Sports dla pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych z mocowaniem typu E i L jest wyjątkowy wśród istniejących teleobiektywów Sigma do aparatów bezlusterkowych – a nawet pełnoklatkowego rynku bezlusterkowców jako całości – będąc jedynym na świecie 10-krotnym obiektywem z 10-krotnym zoomem optycznym do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych

  - Advertisement -

  Gigantyczny nowy obiektyw sportowy 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS oferuje “6 stopni stabilizacji optycznej na końcu teleobiektywu i 7 stopni na standardowym końcu, zgodnie z ogłoszeniem prasowym Sigma.

  Nowo zaprojektowany silnik ustawiania ostrości HLA (High-response Linear Actuator) zapewnia bezprecedensowy szybki i precyzyjny autofokus, a podwójny zoom pozwala zarówno na precyzję pierścienia zoomu, jak i szybką, intuicyjną reakcję działania na przednim końcu lufy.

  Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS Sports ma trafić do sprzedaży w połowie lutego 2023 roku za 1999 dolarów. Oto zestawienie niektórych kluczowych funkcji tego nowego super teleobiektywu zmiennoogniskowego.

  Uniwersalny 10-krotny teleobiektyw zmiennoogniskowy do pełnoklatkowego bezlusterkowca

  - Advertisement -
  • Uniwersalny 10-krotny teleobiektyw zmiennoogniskowy do pełnoklatkowego bezlusterkowca
  • Zaktualizowana konstrukcja optyczna z 27 elementami w 19 grupach (m.in. 2 elementy FLD i 3 SLD)
  • Optyczna stabilizacja obrazu z 6 przystankami przy 600 mm; 7 przy 60 mm
  • Nowo zaprojektowany liniowy system autofokusa oparty na silniku HLA
  • Mechanizm powiększania o podwójnym działaniu (pierścień zoomu + zoom push-pull)
  • Konstrukcja uszczelniona atmosferycznie
  • Konstrukcja wielomateriałowa pomaga zmniejszyć rozmiar i wagę, pozostając jednocześnie bardzo trwała
  • Waga: 2,495g
  • Długość: 279,2 mm przy 60 mm
  • Wbudowana stopka statywu kompatybilna z Arca-Swiss
  • Przykręcana osłona obiektywu
  • Sony E-mount, wersje z mocowaniem typu L

  Podczas testowana Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS Sports wersji przedprodukcyjnej z oprogramowaniem beta, i jestem pod wrażeniem tego, co widziałem w testach do tej pory.

  Jest to wersja przedprodukcyjna, więc nie zamierzam jeszcze dokonywać ostatecznej oceny jakości obrazu. Jednak to, co widziałem do tej pory, jest bardzo imponujące. Spędziłem większość czasu fotografując małe ptaki i inne małe stworzenia, ponieważ to było prawie wszystko, co znalazłem podczas eksploracji na świeżym powietrzu za pomocą tego obiektywu. Przez większość czasu fotografowania znajdowałem się na dłuższych ogniskowych, zwłaszcza przy 600 mm F6.3, a wyniki wyglądają świetnie. Jak dotąd jakość obrazu wygląda fantastycznie, z doskonałą ostrością, świetnym kontrastem i minimalnym CA, zarówno pośrodku, jak i na zewnątrz w kierunku krawędzi.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles