More

  Kompaktowy obiektyw Sony G Master 35 mm F1.4

  - Advertisement -

  Kompaktowy obiektyw Sony G Master 35 mm F1.4 składa się z 11 listków to rzadkość w tej klasie obiektywów i ma kształt niemal idealnego koła.

  SEL35F14GM 002

  — W Sony stawiamy sobie za cel wypełnianie świata emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Kierując się tą filozofią, opracowaliśmy obiektyw FE 35 mm F1.4 GM, idealny do utrwalania chwil, które mają pozostać z nami na zawsze. Ze względu na wyjątkową rozdzielczość, zaawansowaną technologię ustawiania ostrości i zwartą, lekką konstrukcję będzie on niezastąpiony dla fotografa, który oczekuje najwyższej jakości obrazu.

  - Advertisement -

  SEL35F14GM 004

  Kompaktowy obiektyw o najwyższej rozdzielczości

  Zaawansowana konstrukcja optyczna i technologia produkcji firmy Sony umożliwiają uzyskanie wyjątkowej rozdzielczości, atrakcyjnego efektu bokeh i precyzji ustawiania ostrości przy pracy z obiektywem, który swobodnie mieści się na dłoni, waży jedynie 524 gramy, ma zaledwie 76 mm średnicy i 96 mm długości, a do tego pozwala używać filtrów 67 mm. Niezwykły kontrast i wysoka rozdzielczość są efektem zastosowania zaawansowanej technologii optycznej, w tym dwóch soczewek XA (extreme aspherical), dzięki którym nienaganną rozdzielczość ma cały kadr. Ten kompaktowy obiektyw jest nie tylko poręczny i wygodny w użyciu — oprócz tego znakomicie spisuje się w trudnym oświetleniu. Soczewka ze szkła ED i inne ulepszenia optyczne skutecznie kompensują aberrację chromatyczną i zapobiegają powstawaniu fioletowych przebarwień.

  SEL35F14GM 005

  Piękny efekt bokeh zapewniający bogate możliwości ekspresji

  Przysłona obiektywu FE 35 mm F1.4 GM składa się z 11 listków — to rzadkość w tej klasie obiektywów — i ma kształt niemal idealnego koła. Pieczołowita kompensacja aberracji sferycznej na etapie projektowania i produkcji przyczynia się do powstania pięknego, właściwego serii G Master efektu bokeh, autentycznie eksponującego główne motywy ujęcia.Dwie innowacyjne soczewki XA pozwalają wykonywać imponujące zdjęcia zbliżeniowe z miękkim tłem. Połączenie maksymalnej przysłony F1.4 z elastycznością przy wyborze odległości (w trybie AF minimalna odległość od obiektu wynosi zaledwie 27 cm przy maksymalnym powiększeniu 0,23×) przekłada się na najwyższy poziom kontroli i fantastyczny efekt bokeh przy fotografowaniu i filmowaniu.

  SEL35F14GM 003

  - Advertisement -

  Lepsze obrazy dzięki zaawansowanemu systemowi AF

  Dwa silniki liniowe XD (extreme dynamic) o dużym momencie obrotowym umożliwiają dokładną pracę systemu AF i funkcji śledzenia, a w rezultacie zapewniają doskonałą rozdzielczość i dużą szybkość działania przy każdej odległości fotografowania. Aby system AF mógł działać szybko, płynnie i cicho, najnowocześniejsze algorytmy sterowania, opracowane specjalnie do tych silników, zwiększają szybkość i dokładność, a osłabiają hałas i wibracje. Zaawansowane możliwości ustawiania ostrości są dostępne także przy dużej liczbie klatek na sekundę.System Linear Response MF idealnie sprawdza się przy twórczym manipulowaniu ostrością podczas filmowania, ponieważ gwarantuje reakcje na delikatne ruchy pierścienia ręcznej regulacji ostrości. Obracanie pierścienia ostrości ma bezpośrednie przełożenie na odpowiednie zmiany ostrości, co daje poczucie szybkości reakcji i dokładności.

  SEL35F14GM 006

  Profesjonalny standard obsługi i niezawodność

  Obiektyw FE 35 mm F1.4 GM ma komplet elementów sterujących ułatwiających sprawną, efektywną pracę w zastosowaniach profesjonalnych. Oprócz przycisku blokady ostrości i przełącznika trybu ostrości jest wyposażony w pierścień przysłony z funkcją wyłączania kliknięć przy zmianie ustawienia — bardzo użyteczną podczas filmowania. Po zamontowaniu na korpusie APS-C lub włączeniu trybu Super 35 pełni funkcję obiektywu standardowego o efektywnej ogniskowej 52,5 mm, dzięki czemu znakomicie sprawdza się przy nagrywaniu filmów. Fotografowie i filmowcy mogą dostosować działanie przycisku blokady ostrości do własnych potrzeb, wybierając potrzebną funkcję z menu aparatu. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o niezawodności. Jego konstrukcja jest odporna na pył i wilgoć [i], a fluorowa powłoka przedniej soczewki przeciwdziała osadzaniu się wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń.

  [i] Nie gwarantuje się stuprocentowej odporności na pył i wilgoć.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles