Warsztaty fotograficzne w Bieszczadach z Grzegorzem Leśniewskim

0
544

Zapraszamy w samo serce Bieszczadów na warsztaty fotograficzne z czołowym polskim fotografem przyrody – Grzegorzem Leśniewskim, które odbędą się w dniach 10-13 listopada.

Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych uczestników poprzez podniesienie ich umiejętności w zakresie fotografii przyrodniczej i interpretacji przyrody. Zakłada się podstawowy lub średni poziom wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie fotografii. Równie ważnym celem będzie pokazanie możliwości i sposobów atrakcyjnego pokazywania przyrody oraz zachęcenie przynajmniej niektórych uczestników do przyszłych działań związanych z edukacją przyrodniczą.

Warsztaty będą miały charakter merytoryczno-plenerowy, w skład, których wchodzą wykłady teoretyczne i ćwiczenia praktyczne w terenie. Każdy z uczestników wykona w trakcie warsztatów zdjęcia (pejzażowe, środowiskowe, makro), które ostatniego dnia będą wspólnie omawiane i analizowane – w myśl zasady „najlepiej uczymy się na własnych błędach”. Kontakt z prowadzącym będzie praktycznie 24 godziny na dobę, a program zajęć tak skonstruowany, aby wykorzystać każdą chwilę na naukę. W trakcie warsztatów przewidziana jest również część artystyczna z pokazem diaporam i opowiadaniami o fotografowaniu bieszczadzkiej przyrody. Głównym celem zajęć jest przede wszystkim nauka zasad i technik fotografowania w niepowtarzalnych warunkach bieszczadzkiej przyrody. Nie jest to jednak plener fotograficzny, którego wyłącznym celem jest poszukiwanie pięknych kadrów, a tym bardziej czatowanie na dzikie zwierzęta. Każda pogoda i warunki terenowe będą uczyły czegoś innego – nawet podczas zajęć w deszczową lub śnieżną pogodę.

Grzegorz Leśniewski

grzegorz-lesniewski

Jeden z czołowych fotografów przyrody w Polsce. Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania i zawodu. Za pomocą aparatu od ponad dwudziestu lat próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody, jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Od zawsze fascynowała go przyroda Bieszczadów, dlatego to właśnie jej poświęca najwięcej uwagi i czasu. Od 10 lat realizuje projekt fotografowani na wolności największych polskich drapieżników: wilka, rysia i niedźwiedzia. Grzegorz był często zapraszany jest jako juror w wielu konkursach fotografii przyrodniczej. W latach 2009-2014 był jurorem Wielkiego Konkursu National Geographic Polska. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Partnerem warsztatów jest Proclub przy współpracy z firmą Canon Polska oraz portal Dzień Dobry Bieszczady, którego współtwórcą jest właśnie Grzegorz Leśniewski.

  • Termin warsztatów: 10-13 listopada 2016
  • Miejsce: Gościniec Rabe
  • Cena: 1319zł / uczestnika

Zysk powstały ze sprzedaży oferty zostanie w całości przeznaczony na działania Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze związane z edukacją ekologiczną i przyrodniczą, ochroną przyrody oraz rozwojem i promocją ekoturystyki w Karpatach Wschodnich.

Więcej informacji znajdziecie na stronie przyrodnicze.org