No menu items!
More

  Spotkanie autorskie z Marcinem Dobasem w Krakowie

  - Advertisement -

  22 grudnia br. OLYMPUS POLSKA oraz Saturn Planet Kraków serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z podróżnikiem Marcinem Dobasem, fotografem National Geographic Polska oraz członkiem elitarnej grupy Olympus Visioners.

  Marcin Dobas podczas swoich podróży do licznych zakątków świata zebrał gigantyczną wiedzę na temat uwieczniania niezapomnianych obrazów na fotografii, nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach. Zebrał ją całą w książce „Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii”. Znajdziemy w niej porady od przygotowania, planowania wyjazdu i dobór sprzętu, przez wykonanie niesamowitej fotografii, aż po katalogowanie i obróbkę zdjęć. Wszystko to z dodatkiem wielkiej dawki humoru oraz anegdot z wyjazdów. „Fotowyprawy” to idealne połączenie książki podróżniczej oraz podręcznika fotografii w czasie naszych niezapomnianych wyjazdów.

  Data i miejsce:
  22 grudnia 2015 r. (wtorek) w godzinach 14:00-20:00
  Saturn Planet Kraków, Galeria Krakowska ul. Pawia 5, Kraków

  Książka Marcina Dobasa „Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii”

  Marcin Dobas
  Fotograf National Geographic Polska specjalizuje się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ukończył studia na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych. Publikował między innymi w takich magazynach jak: „National Geographic” ( zarówno w polskiej jak i w ogólnoświatowej edycji) , „National Geographic Traveler”, „Focus”, „Foto”, „Digital Camera Polska”, „Podróże”, „Jachting”, „Newsweek”, „Poznaj Świat”, „Witaj w podróży”, „Voyage”, „Harper’s Bazaar”, „Laif” Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak naprzykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Chętnie dzieli się swoją pasją i wiedzą z innymi w ramach warsztatów i plenerów fotograficznych. Angażuje się w edukację fotograficzną podczas prowadzenia stacjonarnych kursów oraz dalekich wyjazdów. Swoje spostrzeżenia i doświadczenia z pracy fotografa przekazuje w cyklu artykułów publikowanych w magazynach branżowych oraz na stronach poświęconych fotografii. Strona internetowa >>

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles