Podstawka Slopes zamiast statywu

0
470

Właściwie wypoziomowanie kamerek GoPro może okazać się nie lada problemem jeśli nie mamy przy sobie statywu. Z kolei sam statyw przeczy nieco idei mobilności, z którą wiążemy kamery sportowe. SLOPES to sprytna podstawka, która pozwoli ustawić nasze kamerki pod 20 różnymi kątami.

Podstawka SLOPES jest prawdopodobnie jednym z najciekawszych akcesoriów do GoPro jakie widzieliśmy w ostatnim czasie. Chiński fotograf Zhou Ruogu dosyć miał żmudnego przestawiania statywu w celu właściwego ustawienia kamerki do filmowania. Do tego standardowe, nawet niewielkie trójnogi uniemożliwiają ustawienie kamery w niektórych niedostępnych miejscach.Tak właśnie zrodził się pomysł na oryginalną podstawkę, którą rozwiązałaby problem raz na zawsze, a do tego była wystarczająco kompaktowa by móc ją zmieścić w kieszeni.

[vc_images_carousel images=”2511,2512,2513,2514,2515,2516,2517,2518,2519″ img_size=”620×349″ autoplay=”yes” wrap=”yes”]

Akcesorium SLOPES jest wykonane w całości z plastiku i umożliwia szybkie zamontowanie kamery GoPro w pozycji horyzontalnej, pionowej i leżącej. Z kolei ścięty pod różnymi kątami spód podstawki pozwoli na ustawienie jej pod aż 20 różnymi kątami. Dużym plusem jest to, że tak zamocowaną kamerkę możemy ustawić praktycznie wszędzie, nawet na pochyłych powierzchniach. Do tego wszystkiego podstawki możemy ze sobą łączyć, co umożliwi nagrywanie filmów 3D za pomocą dwóch kamerek.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=CanJ3wfcG60″]

Fotograf zbiera fundusze na produkcję akcesorium za pośrednictwem kampanii crowdfundingowej w serwisie Indiegogo. Raczej nie będzie problemów z dostępnością, bo w ciągu kilku dni udało mu się zebrać już całą potrzebną kwotę. SLOPES trafi na rynek jeszcze w grudniu bieżącego roku. Jeśli chcielibyście pretestować możliwości podstawki, wystarczy wesprzeć projekt kwotą $18.

Więcej informacji znajdziecie na stronie indiegogo.com.