PanoCatcher – urządzenie do tworzenia panoramy

PanoCatcher - urządzenie do tworzenia panoramy - PanoCatcher to platforma fotograficzna, która umożliwia zmianę położenia aparatu.

0
478

PanoCatcher to ciekawa platforma fotograficzna, która została zaprojektowana z myślą o tych, którzy uwielbiają tworzyć panoramy, zdjęcia 360 stopni lub filmy poklatkowe. Urządzenie montuje się do statywu i jest kompatybilne z większością lustrzanek i aparatów bezlusterkowych.

PanoCatcher wystarczy zamocować na statywie poprzez dołączany adapter oraz podłączyć do lustrzanki lub bezlusterkowca za pomocą kabla spustu migawki. Dzięki temu urządzenie zyskuje kontrolę nad aparatem. Co więcej, PanoCatcher korzysta z silnika krokowego, który umożliwia wykonanie obrotu z szybkością 180 stopni na sekundę lub precyzyjnego przestawienia aparatu nawet o 0,02 stopnia. Wszystkie profile można zapisać na karcie microSD, co znacznie ułatwi późniejsze fotografowanie z użyciem ulubionych ustawień. Ponadto, urządzeniem można sterować za pomocą dołączonego pilota z odległości nawet 90 metrów.

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=tfNu0f4burk”]
Poniżej film wykonany przy użyciu urządzenia PanoCatcher
[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=IYTeAVyy-Kg”]

PanoCatcher – urządzenie do tworzenia panoramy jest dostępny w sprzedaży za około 300 euro. W cenę wliczone są: ładowarka, kabel PC, kabel spustu migawki, pilot, akumulator, adapter do statywu oraz zacisk. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie, urządzenie – jak na razie – jest produkowane w małym nakładzie – zaledwie 10, 15 sztuk. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie panocatcher.com.

ŹRÓDŁOPanoCatcher