Lampa z wbudowanym odbiornikiem radiowym LumoPro LP180R

0
471

Firma LumoPro poszerzyła swoją ofertę o kolejną lampę błyskową. Model LP180R posiada funkcję TTL oraz został wyposażony w odbiornik Phottix Odin. Nowa lampa dzięki standardowej gorącej stopce będzie kompatybilna z większością aparatów fotograficznych.

W ofercie producenta pojawiła się kolejna lampa błyskowa. LumoPro LP180R to odświeżona wersja znanego modelu LP180. Nowy flash z literą R w nazwie posiada wbudowany bezprzewodowy odbiornik radiowy Phottix Odin 2.4GHz oraz oferuje pomiar błysku TTL (Thru The Lens). Dzięki systemowi Phottix Odin (odbiornik i nadajnik) użytkownicy nowego modelu LP180R będą w stanie zdalnie wywołać i sterować lampą bez konieczności umieszczania jej na aparacie fotograficznym. Dodatkowo zyskują możliwość synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania oraz wyzwalania z drugą kurtyną. Jak zapewnia producent, zaprezentowany model charakteryzuje się liczbą przewodnią 110GN, a moc błysku jest porównywalna z flagowymi lampami konkurencji, na przykład z Canonem Speedlite 600EX-RT lub Nikonem SB-900.

[vc_images_carousel images=”2552,2553,2554,2555″ img_size=”600×398″]

Najnowsza lampa producenta umożliwia pracę w czterech kanałach i trzech grupach. Dzięki temu może okazać się dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, który chcą zbudować systemy oświetleniowe złożone z kilku lamp sterowanych bezprzewodowo. Urządzenie wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD, diodę wspomagającą autofokus i przyciski pozwalające na manualne ustawienie mocy oraz bracketing błysku w krokach. Ponadto, lampa posiada obracaną i uchylaną głowicę (od -7 do 90 stopni) oraz zapewnia zakres zooma od 24 do 105 mm.

LumoPro LP180R jest już dostępna w sprzedaży w cenie około 230 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie lumopro.com