No menu items!
More

  Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2016

  - Advertisement -

  Od 4 stycznia 2016 roku wystartowała kolejna edycja prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year. Na zwycięzcę czeka 10 tys. funtów.

  Weź udział w konkursie Fotograf Dzikiej Przyrody Roku i skorzystaj z szansy, aby:
  •być częścią uznawanego międzynarodowo konkursu, który honoruje nowe talenty i profesjonalnych fotografików, nagradza ich i celebruje ich pracę;
  •wziąć główny udział w ekskluzywnej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w budynku Muzeum Historii Naturalnej w Londynie;
  •zobaczyć swoją pracę wystawioną na zapierającej dech w piersiach wystawie w Muzeum Historii Naturalnej, zanim zostanie ona zabrana w podróż po całym świecie, gdzie zobaczą ją miliony osób;
  •cieszyć się byciem w centrum obszernych relacji medialnych i pokazywać swoją pracę w internetowej społeczności Fotografii Dzikiej Przyrody.

  Tak jak poprzednie edycje, plebiscyt Wildlife Photographer of the Year 2016 został podzielony na dwie główne sekcje. W konkursie Adult competition pojedyncze zdjęcia będą rywalizować ze sobą w łącznie 16 podkategoriach poświęconych różnorodności fauny i flory naszej planety. Osobnej ocenie podlegać będą projekty dokumentalne oraz portfolia fotografów. Przygotowano także nagrodę za najlepszy film time-lapse.

  Sekcja Youth Competition przygotowana została dla początkujących fotografów w wieku do 17 lat. Tutaj zdjęcia oceniane będą w ramach 3 kategorii wiekowych, a na uczestników czeka też specjalna nagroda WILD-I, w której wyłonione zostanie najlepsze zdjęcie wykonane za pomocą smartfona lub tabletu.

  Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma £10,000, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości £7,500. Na laureatów poszczególnych kategorii czeka od £500 (sekcja Youth) do £1250 (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

  Prace można nadsyłać od 4 stycznia do 25 lutego 2016 roku, za pośrednictwem strony internetowej konkursu. W przypadku kategorii profesjonalnej obowiązuje wpisowe w wysokości £30. Zgłoszenie do kategorii młodzieżowej jest bezpłatne.

  Regulamin dostępny w języku polskim.

  Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles