Jak zrobić zdjęcie architektury?

0
507

Architektura jest jednym z najciekawszych motywów fotograficznych w każdej podróży. Co zrobić, by kolejne ujęcia nie były nudne? To pytanie, zadaje sobie każdy początkujący fotograf. Oto kilka rad:

Nieważne czy fotografujecie cały budynek, czy najbardziej interesującą jego część, warto robić zdjęcia, które nie tyle pokazują czystą formę, ale podkreślają jej charakter. Wybierzmy odpowiednie miejsce. Dlatego przed zrobieniem zdjęcia należy zastanowić się, czy rzeczywiście jest ono odpowiednie.

Wybierz odpowiednią porę do fotografowania miasta. Ułatwia to na przykład wybranie się na sesję o poranku. Stopniowo budzące się do życia miasto, promienie słońca obmacujące wieże, domy od fasad to doskonały moment uwiecznienia akcji obiektu martwego. Sfotografowanie burego budynku w samo południe może być zwyczajnie… nudne.

Jeśli nie potrafisz odnaleźć niczego inspirującego w danym budynku, wprowadź własne elementy. Jakie? Może być to na przykład biała chusta. Poproś towarzysza, by podrzucił ją na wietrze. Innym motywem mogą być ludzie. Bezimienni – odwróceni tyłem, zabiegani lub, wręcz przeciwnie – wybierz bohatera swojego zdjęcia, który odnajdzie się w wybranym przez Ciebie budynku.

Wszystko zależy od Waszej wizji i umiejętności, które wciąż możecie rozwijać. Próbujcie robić zdjęcia, które wyróżnią się na tle innych.

Zacznijcie już dzisiaj!