No menu items!
More

  Creative Roadshow na targach FVF2016

  - Advertisement -

  Podczas kwietniowych targów FILM VIDEO FOTO 2016 będzie można wziąć udział w spotkaniu Creative Roadshow. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak wyglądają poszczególne procesy pracy – rozpoczynającej się od sesji fotograficznej, a kończącej na wydruku.

  Otaczający nas cyfrowy świat, niemal jak w filmowym matrixie to olbrzymia ilość informacji. Jednak w przypadku obrazów ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a już sporadycznie w szczegółowość. Oglądamy zdjęcia na monitorach, telewizorach czasem na małych odbitkach. To wszystko ma jeden wspólny mianownik – niską rozdzielczość. A to z kolei przekłada się na jakość naszego odbioru.

  Nie każda fotografia operuje detalem, szczegółem. Jednak jest wiele tematów, gdzie odwzorowując drobiazgi dajemy widzowi obraz, którym można się delektować wiele razy i za każdym razem znaleźć coś nowego. Widz doceni samo zdjęcie, ale też kunszt i warsztat fotografa. Wielcy fotografowie mieli to opanowane do perfekcji, i dziś oglądając oryginalne odbitki możemy to docenić.

  Ostatnia edycja Creative Roadshow spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, dlatego organizatorzy: Akademia Nikona, Datacolor, Eduweb.pl, Eizo, Epson, G-Technology i Wacom postanowili powtórzyć spotkanie w tej samej formule przy okazji targów Film Video Foto 2016. Organizatorzy zrezygnowali z prezentacji produktowych na rzecz pokazania pełnego fotograficznego workflow – od wykonania zdjęcia podczas zaimprowizowanej sesji, po jego wydruk. Dzięki temu uczestnicy otrzymują praktyczną wiedzę w pigułce, poznając zależności pomiędzy poszczególnymi procesami i otrzymując szereg cennych wskazówek, które mogą ułatwić i przyspieszyć pracę. Gwarancją jakości prezentacji są prowadzący – praktykujący trenerzy: fotograf i dziennikarz Paweł Duma z Akademii Nikona oraz grafik, programista, retuszer Grzegorz Róg z Eduweb.pl.

  Dowiemy się między innymi jak zadbać o szczegóły w czasie fotografowania, postprodukcji i jak zaprezentować finalny obraz w postaci perfekcyjnego wydruku. W ręce uczestników oddany zostanie profesjonalny sprzęt, a całość dopełnią wykłady i prezentacje, na których będzie można zobaczyć pełne linie produktowe.

  Obejrzyj wideorealację z ubiegłorocznego spotkania w Warszawie

  [vc_video link=”https://youtu.be/gldlu-j5viI”]

  Creative Roadshow odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia 2016 roku, podczas pierwszego dnia łódzkich targów FVF. Początek prezentacji planowany jest na godzinę 11.00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na stronie creativeroadshow.pl.

  - Advertisement -

  Latest articles

  Related articles