Creative Roadshow na targach FVF2016

0
332

Podczas kwietniowych targów FILM VIDEO FOTO 2016 będzie można wziąć udział w spotkaniu Creative Roadshow. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak wyglądają poszczególne procesy pracy – rozpoczynającej się od sesji fotograficznej, a kończącej na wydruku.

Otaczający nas cyfrowy świat, niemal jak w filmowym matrixie to olbrzymia ilość informacji. Jednak w przypadku obrazów ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a już sporadycznie w szczegółowość. Oglądamy zdjęcia na monitorach, telewizorach czasem na małych odbitkach. To wszystko ma jeden wspólny mianownik – niską rozdzielczość. A to z kolei przekłada się na jakość naszego odbioru.

Nie każda fotografia operuje detalem, szczegółem. Jednak jest wiele tematów, gdzie odwzorowując drobiazgi dajemy widzowi obraz, którym można się delektować wiele razy i za każdym razem znaleźć coś nowego. Widz doceni samo zdjęcie, ale też kunszt i warsztat fotografa. Wielcy fotografowie mieli to opanowane do perfekcji, i dziś oglądając oryginalne odbitki możemy to docenić.

Ostatnia edycja Creative Roadshow spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, dlatego organizatorzy: Akademia Nikona, Datacolor, Eduweb.pl, Eizo, Epson, G-Technology i Wacom postanowili powtórzyć spotkanie w tej samej formule przy okazji targów Film Video Foto 2016. Organizatorzy zrezygnowali z prezentacji produktowych na rzecz pokazania pełnego fotograficznego workflow – od wykonania zdjęcia podczas zaimprowizowanej sesji, po jego wydruk. Dzięki temu uczestnicy otrzymują praktyczną wiedzę w pigułce, poznając zależności pomiędzy poszczególnymi procesami i otrzymując szereg cennych wskazówek, które mogą ułatwić i przyspieszyć pracę. Gwarancją jakości prezentacji są prowadzący – praktykujący trenerzy: fotograf i dziennikarz Paweł Duma z Akademii Nikona oraz grafik, programista, retuszer Grzegorz Róg z Eduweb.pl.

Dowiemy się między innymi jak zadbać o szczegóły w czasie fotografowania, postprodukcji i jak zaprezentować finalny obraz w postaci perfekcyjnego wydruku. W ręce uczestników oddany zostanie profesjonalny sprzęt, a całość dopełnią wykłady i prezentacje, na których będzie można zobaczyć pełne linie produktowe.

Obejrzyj wideorealację z ubiegłorocznego spotkania w Warszawie

[vc_video link=”https://youtu.be/gldlu-j5viI”]

Creative Roadshow odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia 2016 roku, podczas pierwszego dnia łódzkich targów FVF. Początek prezentacji planowany jest na godzinę 11.00. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na stronie creativeroadshow.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Naciśnij enter po napisaniu czegoś
Imię FOTOMARIAN jest już zajęte spróbuj wpisać coś oryginalnego lub podaj sowoje imię